• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Warsztaty literacko - plastyczne z Plastusiem

• 20.04.2023 08:47
          • "Plastusiowy pamiętnik", to utwór dla dzieci autorstwa Marii Kownackiej. Po raz pierwszy był zamieszczony w „Płomyczku”, a jako książka ukazał się w 1936 roku. Opisuje świat siedmiolatka widziany oczami małego ludzika z plasteliny, tytułowego Plastusia.  Plastuś został ulepiony przez Tosię, uczennicę pierwszej klasy. Mieszka w piórniku dziewczynki, gdzie ma wielu przyjaciół, między innymi gumę-myszkę, ołówek, pióro, scyzoryk i stalówki.
          • Międzynarodowy dzień książek dla dzieci

• 17.04.2023 12:01
          • Międzynarodowy Dzień  Książki dla Dzieci obchodzimy 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.

• "Spotkanie" klas pierwszych z Gustawem Morcinkiem

• 28.03.2023 11:23
          • Chciałem pisać dla całej Polski o Śląsku. Chodziło mi o to, by Śląsk przybliżyć do Polski, a Polskę do Śląska.
                                                                                                                 Gustaw Morcinek
          • Przygoda z teatrem kamishibai

• 27.02.2023 09:51
          • Teatr Komishibai - jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami lub tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę - na wzór parawanu teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.