• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Przygoda z teatrem kamishibai

• 27.02.2023 09:51
          • Teatr Komishibai - jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami lub tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę - na wzór parawanu teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

• Dnia 23 lutego naszą bibliotekę odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci z oddziału przedszkolnego.  Przedszkolaki poznały historię teatrzyku kamiszibai oraz technikę czytania metodą kamiszibai. Z  uwagą i wielkim zainteresowaniem wysłuchały baśni "Brzydkie Kaczątko" wg. H.CH.Andersena.  Na zakończenie spotkania otrzymały kolorowanki związane tematycznie z wysłuchaną bajką do samodzielnego malowania.

no