• Wycieczka na wyspy Wolin i Uznam

      Fort Gerharda i latarnia morska w Świnoujściu to największe i zarazem główne atrakcje szkolnej wycieczki uczniów z klas 4a, 4b, 6b oraz 7a. Zanim tam dotarliśmy, po drodze zatrzymaliśmy się w miejscowościach: Wapnica, gdzie mogliśmy zobaczyć prześlicznej barwy  Jezioro Turkusowe, oraz w Lubiniu, z którego rozciąga się przepiękny widok na Zalew Szczeciński. Stamtąd udaliśmy się do portu w Świnoujściu, by z prawobrzeżnej części miasta  przepłynąć wycieczkowym statkiem do lewej części wyspy, na której znajdują się najwyższa w Polsce i jedna z najwyższych w świecie latarnia morska  i wspomniany już XIX-wieczny Fort Gerharda - ostatni garnizon pruski w Europie. Fortecę mogliśmy poznać pod opieką umundurowanego pruskiego żołdaka, który sprawdził, kto z nas nadaje się do służby wojskowej. Wycieczkę zakończyliśmy  obiadem w restauracji McDonalds, który dla wielu uczniów był nie mniej atrakcyjny od pozostałych punktów wyjazdu.

     • Klasa VIc spacerkiem po Słupsku

         Klasa VIc z wychowawcą ostatni poniedziałek w tym roku szkolnym spędziła w drodze, poza murami szkoły.
      Ważnym elementem przy planowaniu wyjścia było wyzanczenie szlaku wędrówki, tak, by historia miasta (czyli zabytki z dawnych wieków) przeplatała się z muralami tak ciekawie zdobiącymi miasto i równie mocno je promującymi. Korzystając z przygotowanej trasy ruszyli ku przygodzie. Odwiedzając piękne i ważne dla nich miejsca zaplanowali również czas na odpoczynek, krótką przerwę na ochłodę przy lodowej budce - Bulwary u brzegów rzeki Słupi, czy zabawę w parku przy Placu Powstańców Warszawskich.
         Na koniec wędrówki przy pizzy mieli okazję wymienić się wrażeniami z dzisiejszej wycieczki, która wymagała zarówno wiedzy, dobrej kondycji jak i wcześniejszego przygotowania, zaplanowania, co wyszło młodym piechurom znakomicie.

    • Uczniowie z Romford
     • Uczniowie z Romford

      Czy pamiętacie przygodę klasy 3a przez ten rok szkolny ze szkołą podstawową w Romford w Anglii? Nasi uczniowie wykonywali przepiękne prace, które otrzymali uczniowie z Romford.
    • PRZYGODA Z BAJKĄ W TLE
     • PRZYGODA Z BAJKĄ W TLE

      Dnia 11.06.2024 r. miała miejsce „Przygoda z bajką w tle” przy współudziale zaproszonych Gości - Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8.