• Dzień Przyrodnika i Dzień Matematyki

• 08.06.2024 20:25
        • Podczas obchodów  Święta Nauki i Sztuki uczniowie mieli okazję świętować Dzień Przyrodnika oraz Dzień Matematyki.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem PGK w Słupsku. Pani Justyna Niewczas  przypomniała uczniom zasady prawidłowej segregacji odpadów. Z wielu ciekawostek dotyczących recyklingu, najbardziej zaskakująca była wiadomość na temat ilości produkowanych odpadów w ciągu roku. Liczby były zaskakująco duże...ponad 350 kg rocznie na jedną osobę. Prowadząca zaprezentowała uczniom ciekawy film  edukacyjny ukazujący cykl życia butelki plastikowej PET - od narodzin do ponownego przetworzenia.

Uczniowie z klas 1-3 podzieleni na zespoły 4 osobowe rozwiązywali łamigłówki matematyczno - przyrodnicze. Była to wspaniała okazja do utrwalenia wiedzy z zakresu przyrody i matematyki oraz integracji zespołu klasowego.

Monika Sokołowska
          Marika Duchnowska