• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Warsztaty literacko - plastyczne z Plastusiem

• 20.04.2023 08:47
          • "Plastusiowy pamiętnik", to utwór dla dzieci autorstwa Marii Kownackiej. Po raz pierwszy był zamieszczony w „Płomyczku”, a jako książka ukazał się w 1936 roku. Opisuje świat siedmiolatka widziany oczami małego ludzika z plasteliny, tytułowego Plastusia.  Plastuś został ulepiony przez Tosię, uczennicę pierwszej klasy. Mieszka w piórniku dziewczynki, gdzie ma wielu przyjaciół, między innymi gumę-myszkę, ołówek, pióro, scyzoryk i stalówki.
          • Dnia 19 kwietnia bibliotekę odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci poznały historię powstania książki "Plastusiowy pamiętnik", w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki. Bazując na utworze i opisie Plastusia, wykonały barwne ilustracje. Z ich rąk "wyszły" piękne Plastusie, które można podziwiać na wystawie w bibliotece.

Zapraszamy do galerii no