• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• W baśniowym świecie Andersena

• 15.11.2022 12:16
            • Tyle baśni napisałem, wszyscy dobrze je znacie:
              o ołowianym żołnierzu, o księciu - świnopasie,
              o dziewczynce z zapałkami, kominiarczyku, pasterce
              i o słowiku cesarza, co takie dobre miał serce.....
                                                                                             H.Ch. Andersen
            • Dzień postaci z bajek

• 09.11.2022 12:35
            • Dnia 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data święta została wybrana na cześć urodzin Walta Disney'a, autora bajek animowanych dla dzieci.
            • Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszaka

• 08.11.2022 10:25
            • Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
            • Kubusiowe Pasowanie na Czytelnika

• 07.11.2022 11:42
            • My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy i wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą, obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!
            • Warsztaty literacko - plastyczne z bajkami Janiny Porazińskiej

• 10.10.2022 11:48
            • Janina Porazińska - ur. 29 września 1889 r. w Lublinie, zm. 2 listopada 1971 r. w Warszawie. Polska prozaiczka, redaktorka, tłumaczka literatury skandynawskiej i literatury szwedzkojęzycznej. Swoją twórczość szczególnie poświęciła literaturze dziecięcej.
              Za twórczość literacką i pracę na rzecz edukacji dzieci,  Janina Porazińska została odznaczona między innymi Krzyżem Oficerskim (1955), a potem także Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1966). Była także Kawalerem Orderu Uśmiechu. Do dziś nazywana jest jedną z czterech „dam literatury dla dzieci”