• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Warsztaty literacko - plastyczne z bajkami Janiny Porazińskiej

• 10.10.2022 11:48
          • Janina Porazińska - ur. 29 września 1889 r. w Lublinie, zm. 2 listopada 1971 r. w Warszawie. Polska prozaiczka, redaktorka, tłumaczka literatury skandynawskiej i literatury szwedzkojęzycznej. Swoją twórczość szczególnie poświęciła literaturze dziecięcej.
            Za twórczość literacką i pracę na rzecz edukacji dzieci,  Janina Porazińska została odznaczona między innymi Krzyżem Oficerskim (1955), a potem także Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1966). Była także Kawalerem Orderu Uśmiechu. Do dziś nazywana jest jedną z czterech „dam literatury dla dzieci”

• Dnia 6 i 7 listopada w naszej bibliotece odbyły się warsztaty literacko - plastyczne z bajkami Janiny Porazińskiej.

W warsztatach wzięła udział klasa 2 d i 3 d. Uczniowie poznali życie i twrczość autorki, z  wielkim zainteresowaniem obejrzeli animowane bajki -  "Kozucha kłamczucha" lub "Szewczyk Dratewka". Następnie wykonali piękne ilustracje z różnych materiałów. Powstanie z nich piękna książka sensoryczna!