• Godziny pracy biblioteki

mgr Sylwia Modzelewska

dr Łukasz Bilski

• 09.03.2022 13:16
            • smiley Składamy serdeczne podziękowanie uczniowi klasy 3 b Maciejowi Boguskiemu za nieodpłatne przekazanie książek do biblioteki szkolnej.
            • Wanda Chotomska - Honorowy Obywatel Miasta Słupska

• 04.03.2022 12:32
            • blush 26 lutego 2003 roku Rada Miasta nadała Wandzie Chotomskiej tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Słupska.
              Honorowe obywatelstwo jest to szczególny tytuł nadawany osobie o wielkich zasługach dla miasta, regionu lub kraju.
            • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

• 04.03.2022 12:33
            • heart 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto ustanowione zostało na pamiątkę urodzin Alana Alexsandra Milne'a,  twórcy Kubusia Puchatka. Pierwsza książka "Kubuś Puchatek" ukazała się w 1926 roku w Londynie.
              Tak wszechobecna wersja Puchatka - Disneya, jest dość daleka od wizji autora. Istnieje dopiero od 1989 roku, ale bardzo skutecznie wydaje się wypierać oryginał. Dlatego warto pamiętać o prawdziwym Puchatku, który wyglądał troszeczkę inaczej!