• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Wanda Chotomska - Honorowy Obywatel Miasta Słupska

• 04.03.2022 12:32
          • blush 26 lutego 2003 roku Rada Miasta nadała Wandzie Chotomskiej tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Słupska.
            Honorowe obywatelstwo jest to szczególny tytuł nadawany osobie o wielkich zasługach dla miasta, regionu lub kraju.
          • Wanda Chotomska była wieloletnią przewodniczącą jury w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanym w naszym mieście oraz wieloletnią patronką Słupskiej Wiosny Literackiej.

Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się spotkania z czytelnikami naszej biblioteki. W spotkaniach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 2 b i 3 c. Uczniowie poznali życie i twórczość Wandy Chotomskiej - autorki wielu książek dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów i sztuk teatralnych, kawalera Orderu Uśmiechu. Z dużym zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną poświeconą autorce, dobranockę "Jacek i Agatka", wystawę ksiażek pisarki, w tym książkę "Tere fere" - debiut autorki oraz książkę "Drzewo z czerwoną chorągiewką", która została wpisana na Honorowę Listę CH.H.Andersena. Na zakończenie w skupieniu wysłuchały fragmentów książki "Pięciopsiaczki".

Zapraszamy do galerii... no