• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

• 31.05.2022 10:04
            • Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom (OTCD) są ważnym elementem kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest zachęcanie do regularnego czytania dzieciom oraz promowanie wartościowej literatury, w tym roku polskiej. Zapraszamy dzieci i dorosłych do aktywnego włączenia się do akcji. Zachęcamy – czytajcie dzieciom co najmniej 20 minut dziennie, a rozbudzicie pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia.
            • Dziewczyna z muralu

• 17.05.2022 08:48
            • "Dziewczyna z muralu" to jedna z najnowszych książek  słupskiej pisarki, dziennikarki, publicystki, autorki   książek popularyzujących historię Pomorza  oraz baśni - Jolanty Nitkowskiej - Węglarz.
              Jej książki zawierające pomorskie baśnie i legendy stały się inspiracją do spektakli amatorskich teatrów oraz nagrań baśni dla osób niewidomych.
            • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• 04.05.2022 08:43
            • W bieżącym roku, XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzimy w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.