• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

• 04.03.2022 12:33
          • heart 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto ustanowione zostało na pamiątkę urodzin Alana Alexsandra Milne'a,  twórcy Kubusia Puchatka. Pierwsza książka "Kubuś Puchatek" ukazała się w 1926 roku w Londynie.
            Tak wszechobecna wersja Puchatka - Disneya, jest dość daleka od wizji autora. Istnieje dopiero od 1989 roku, ale bardzo skutecznie wydaje się wypierać oryginał. Dlatego warto pamiętać o prawdziwym Puchatku, który wyglądał troszeczkę inaczej!
          • Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się spotkania czytelnicze z udziałem uczniów z klas: 1 c, 1 d, 2 a. Uczniowie poznali genezę powstania książki "Kubuś Puchatek", rozwiązywali kubusiowe zagadki słowno - obrazkowe, poznali 10 wyjątkowych "myśli" Puchatka,  obejrzeli film edukacyjny "Niewiarygodne przygody prawdziwego Krzysia...". Na zakończenie spotkania wypożyczyli książki o Kubusiu Puchatku.

Wszyscy bawili się wspaniale! zapraszamy do galerii enlightened