• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Kubusiowe Pasowanie na Czytelnika

• 07.11.2022 11:42
          • My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy i wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą, obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!
          • Dnia 3 i 4 listopada  w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych. Dla pierwszaków nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Podczas uroczystości uczniowie poznali  regulamin biblioteki, zasady wypożyczania i zwrotu książek, dowiedzieli się jak należy dbać o książki, Specjalnie na tę okazję  uczniowie klasy 3 d  przygotowali krótką część artystyczną, podczas której pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze.