• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• W baśniowym świecie Andersena

• 15.11.2022 12:16
          • Tyle baśni napisałem, wszyscy dobrze je znacie:
            o ołowianym żołnierzu, o księciu - świnopasie,
            o dziewczynce z zapałkami, kominiarczyku, pasterce
            i o słowiku cesarza, co takie dobre miał serce.....
                                                                                           H.Ch. Andersen
          • Andersen napisał prawie 160 baśni, a jego książki zostały przetłumaczone na około1125 języków. W wielu baśniach w osobach głównych postaci przedstawił samego siebie. Za najbardziej autobiograficzną baśń uważa się "Brzydkie kaczątko". Przecież z nieznanego, biednego chłopca wyrósł na wielkiego pisarza.

W dniach  10 - 15  listopada  br. uczniowie klasy  1 c ,1 a i 2 d uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej życiu i twórczości H. Ch. Andersena. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z jego życia,  najpiękniejsze jego baśnie,  rozwiązywali bajkowe zagadki, wykonywali barwne ilustracje  Z wielką uwagą wysłuchali ilustrowanych baśni 'Brzydkie kaczątko" - 1 a i "Calineczka" - 1 c czytanych metodą kamishibai. Klasa 2 d obejrzała bajkę animowaną "Dzikie łabędzie".