•          Ciekawa lekcja przyrody w klasie III D
          • Ciekawa lekcja przyrody w klasie III D

Pod koniec lata i wczesną jesienią rozpoczyna się sezon na przetwory. Sklepy i targowiska mienią się smakowitymi owocami i warzywami.  Dlatego też klasa III d wzięła udział w ciekawej lekcji przyrody na temat: Jesień w słoikach i na półkach w ramach  Programu Śniadanie z witaminą. Uczniowie podczas lekcji mieli okazję poznać sposoby przechowywania owoców i warzyw oraz dzięki uprzejmości swoich cudownych mam rozsmakować się w pysznych jesiennych przetworach.

Mariola Dudek

•  „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”
          • „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

​​​​​Miło nam poinformować, że nasz szkoła została laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, w którym nagrodą jest MOBILNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA. Organizatorem konkursu było Ministerstwo Cyfryzacji, NASK. Finansowane w ramach Funduszy Europejskich Polska Cyfrowa. Mobilna pracownia wyposażona jest w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor​.​​ ​W konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” mogły wziąć udział wszystkie szkoły w Polsce. Placówki miały za zadanie zaangażować największą grupę uczniów, zrealizować wskazane dla danego etapu edukacyjnego zagadnienie konkursowe i w odpowiednim terminie wysłać formularz zgłoszeniowy.

• Kodeks zasad w klasie 1b

Początek Roku Szkolnego to trudny czas dla nas wszystkich. Trudny pod względem poczucia bezpieczeństwa, zmian związanych z adaptacją w nowym miejscu, z nowymi kolegami i koleżankami oraz z nowymi Paniami i zasadami obowiązującymi w danej szkole, klasie. Bardzo ważne dlatego jest aby już na samym początku wprowadzić kodeks zasad, które będzie istotne dla funkcjonowania w zespole klasowym.

Postanowiliśmy wsłuchać się w głos wszystkich uczniów i wraz z nimi ustalić pewne normy, których wszyscy będziemy przestrzegać. Zrobiliśmy więc Burze Mózgów i każdy pomysł zapisaliśmy na dużym arkuszu papieru. Zielonego. Ponieważ z nadzieją wchodzimy w nowy rok. Uznaliśmy w klasie, że wszyscy chcemy pracować zgodnie z poniższymi zasadami:

1. Pracujemy w ciszy.
                2. Kiedy jedna osoba mówi, reszta słucha.
                3. Pomagamy sobie.
                4. Jesteśmy punktualni.
                5. Zgłaszamy się kiedy chcemy coś powiedzieć.
                6. Konflikty rozwiązujemy rozmową.
                7. Zgłaszamy wyjście z sali nauczycielowi.
                8.  Współpracujemy.

Andżelika Jończyk

• Ciekawa lekcja w klasie 1b

Lekcja przyrody połączona z sensoplastyką oraz wdrażanie pozytywnych postaw to super sposób na przekazanie wiedzy, w tym także polonistycznej.

Skrzynka niespodzianek bardzo nam w tym pomogła. Zgadnij co jest w środku i nazwij, a nazwę tej rzeczy przegłoskuj i przesylabuj. To było pierwsze zadanie na tej lekcji. Każdy prawidłowy wynik powtarzała cała klasa razem z nauczycielem. Głoskowaliśmy i dzieliliśmy na sylaby dany owoc i warzywo. Dzięki zmysłowi dotyku wzbudziliśmy ciekawość poznawczą uczniów, którzy z chęcią wykonywali to zadanie.
            Praca ze zmysłami przerodziła się w element z udziałem scenek rodzajowych z edukacji społecznej. Uczniowie mieli za zadanie wziąć do ręki owoc bądź warzywo, powąchać jak pachnie, sprawdzić jakie jest w dotyku, powiedzieć jak się czuje (parę osób czuło obrzydzenie) i podać dalej wybraną przez siebie rzecz. Kiedy daję coś komuś  to co mówię? I tu trzeba było zastanowić nad magicznym słowem - proszę. Kiedy coś dostaję od kogoś, mówię - dziękuję... W ten sposób uczniowie zostali wdrażani do pozytywnych postaw w praktyce.

Andżelika Jończyk

• Sprzątanie świata łączy ludzi!

Tak brzmi tegoroczne hasło - posprzątaliśmy najbliższą okolicę naszej szkoły!
                Uczniowie klas I-III otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli aby sprzątać okolice szkoły. Celem nadrzędnym akcji szkolnej jest ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

• Wakacyjne wspomnienia – lapbooki klasy IIIb

Uczniowie klasy IIIb chcąc zatrzymać na dłużej swoje wakacyjne wspomnienia, na zajęciach technicznych wykonali lapbooki.

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach". Przypomina edukacyjne portfolio, w środku którego przykleja się papierowe książeczki, kieszenie,harmonijki pozwalające na uporządkowanie informacji. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia. Tematyka lapbooków może być różnorodna. W środku naszej ”książki na kolanach” znalazła się: wakacyjna walizka, zdjęcia w aparacie, okulary, ulubione danie i napój z wakacji, pamiątki oraz kartka pocztowa z pozdrowieniami. Tworzenie lapbooków okazało się dużym wyzwaniem dla uczniów, ale i wielką frajdą.

Maria Typiak