• Kubuś Puchatek I Prawa Dziecka Międzyszkolna

Kubuś Puchatek I Prawa Dziecka Międzyszkolna Zabawa Integracyjna
            Zadaniem szkoły jest prowadzenie zadań wspierających proces kształcenia, edukacji kulturalnej i wychowania uczniów. Wychodząc naprzeciw tym zadaniom już od 14 lat Dyrektor Danuta Wyrwas, wicedyrektorzy Sylwia Modzelewska i Ewa Koźlakiewicz zapraszają uczniów i dyrektorów słupskich szkół na Międzyszkolną Zabawę Integracyjną imienia Kubusia Puchatka.
        • Ekologiczny Pokaz Mody w klasach drugich

W ramach podsumowania Święta Nauki klasy drugie przygotowały pokaz mody ekologicznej. Uczniowie prezentowali stroje, które wykonali z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na szkolnym wybiegu swoje "ekokreacje".Na pokazie można było zobaczyć strój ekologiczny rycerski, wieczorowo-wizytowy, balowy, bajkowy, itp. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. To była świetna zabawa.

Maria Typiak

• Warsztaty ceramiczne w klasie 2b

29 maja klasa 2b miała możliwość uczestniczyć w warsztatach ceramicznych w Pracowni Ceramicznej Słupskiego Ośrodka Kultury "Rękodzielnia" i poznać tajniki pracy z gliną. ​​​​​​​Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat zastosowania i obróbki gliny. Podczas bezpośredniego kontaktu, z tym plastycznym tworzywem, uczestnicy rozwijali umiejętności manualne, pobudzali wrażliwość, uczyli się wytrwałości i cierpliwości. Ponadto uczniowie zdobyli wiedzę, dzięki której będą mogli, w przyszłości, tworzyć własne formy ceramiczne użytkowe i artystyczne. Zapoznali się również z procesami obróbki ceramiki, zdobieniem i szkliwienie. Warsztaty ceramiczne bardzo podobały się uczniom.

Maria Typiak

• ŚWIĘTO NAUKI w klasach I-III

W poszczególnych dniach, tj.29.05, 30.05. i 31.05. uczniowie zostali włączeni w działania ekologiczne na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie wzięli udział w kampanii ,,Przytul się do drzewa". W klasach przeprowadzono pogadanki o znaczeniu wody dla wszystkich organizmów żywych. Projekt został zakończony przedstawieniem ekologicznym ,,W bajkowym świecie ekobohaterów" przygotowanym przez trzecioklasistów.

Dorota Czerwińska

• Wycieczka szkolna klas 1a i 1c

Klasa 1c i 1a integrowały się na wycieczce szkolnej w Swołowie. Dzieci zwiedziły Muzeum Kultury Ludowej Pomorza. Bawiły się na oryginalnym placu zabaw, gdzie uczyły się chodzić na szczudłach, nie było łatwo, ale na pewno wesoło. Imprezę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu.

Marta Pastucha

• Dni Słupska w klasie 1c

W ramach obchodów Dni Słupska klasa 1c razem z p. Martą Pastuchą zwiedziła zabytki naszego miasta. Spacerując słupskimi bulwarami dzieci wysłuchały ciekawych historii związanych z naszym miastem. Nasz spacer zakończyliśmy pysznymi lodami. Za piękną fotorelację dziękujemy p. Andżelice Jończyk.

Marta Pastucha

• Sukcesy naszych uczniów

Od dawna miesiąc maj, to czas miejskich konkursów wiedzy dla uczniów klas trzecich.

Dnia 18 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupsku odbył się XXV Miejski Konkurs Wiedzy o Środowisku. Uczennice klasy 3 c Hanna Ochenkowska i Alicja Przybylska zostały laureatkami dwóch pierwszych miejsc przyznanych w tym konkursie.

Dnia 24 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Słupsku odbyła się XVIII Międzyszkolna Olimpiada Matematyczna. Reprezentujący naszą szkołę Piotr Grzybowski z klasy 3 c zajął trzecie miejce.

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

• "Przyjemne emotkowe pożeracze smutków"

Bardzo pzytywna akacja "Przyjemne emotkowe pożeracze smutków" została przeprowadzona przez uczniów klasy 4C pod kierunkiem pani Marty Andrzejewskiej, wychowawczyni klasy oraz nauczycielki plastyki, techniki, pracującej z dziećmi rownież podczas zajęć szkolnych pozalekcyjnych wprowadzających w świat kroju i szycia. Koordynatorką akcji była Zosia Andrzejewska uczennica klasy 8C. Gratulujemy przyłączenia się do szczytnej inicjatywy i tak pięknego wykonania zadania!

Link do artykułu gp24.pl Link