• Godziny pracy biblioteki

dr Łukasz Bilski

• Multimedialne spotkanie z Panem Poetą

• 25.04.2024 10:58
          • Pan Poeta - autor krótkich, edukacyjnych bajek do czytania dla dzieci. "Ptasia seria" jego autorstwa została wyróżniona na Złotej Liście Fundacji ABC XXI "Cała Polska Czyta Dzieciom".
          • Pan Poeta zadebiutował książką „Kura, co była na diecie”. W przeciągu roku od debiutu ukazały się jeszcze cztery tytuły autora - "Wróbel, co oćwierkał sąsiadów", "Kruk, co kracze pokrakanie", "Paw, co ogon ma z przyjaźni", Kaczka, co przebrała miarkę". Po roku Ptasia Seria” została zamknięta szóstym tytułem, czyli „Sową, co bałagan ma w porządku". "Ptasia seria" to bajki z morałem, bajki o tolerancji, samoakceptacji, akceptacji innych, przyjaźni.

Dnia 18 kwietnia na multimedialne spotkanie z Panem Poetą zaprosiliśmy klasę 1 a. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film, na którym autor razem ze swoimi pacynkami, przedstawił swoje bajki. Następnie dzieci obejrzały przedstawienie opracowane na podstawie bajki "Paw, co ogon ma w przyjaźni". Na zakończenie spotkania dzieci pomogły "odzyskać" pawiowi ogon. Wykonały piękne pawie, które ozdobiły naszą bibliotekę.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkania enlightened

źródło: Pan Poeta.pl