• Gdynia - wycieczka klasy 3 b i 3 c

Dnia 6 czerwca 2023 r. klasa 3 b i 3 c wybrały się na wycieczkę do Gdyni.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Skweru Kościuszki - głównego miejsca rozrywki i wypoczynku mieszkańców Gdyni i turystów chcących pospacerować i obejrzeć przy okazji liczne morskie atrakcje w postaci zabytkowych okrętów oraz dużych wycieczkowców.

Zwiedziliśmy ORP "Błyskawicę" - prawdziwy zabytek klasy zerowej, najstarszy zachowany niszczyciel, weteran II wojny światowej i jedyny bojowy okręt aliancki, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres wojny – od 1września 1939 r. do 8 maja 1945 r.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Experyment. Wspaniale bawiliśmy się  zwiedzając  interaktywne wystawy, których główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę.

Pogoda nam dopisała! Był czas na odpoczynek i pyszne lody! Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu!

• Gra terenowa w centrum miasta

Klasa 4 b pod opieką wychowawcy Pana T. Jeleniewskiego i Pani Kamili Holak udała się na grę terenową do centrum miasta, a konkretnie pod słupski ratusz. Nasi podopieczni  mieli do wykonania wiele ciekawych zadań  - zrobili  uliczną sondę wśród mieszkańców Słupska na temat zabytków i znanych osób z naszego miasta, wspaniale wywiązali się z zadania wykonania grupowych haseł i herbów związanych ze Słupskiem, świetnie poradzili sobie ze zrobieniem krzyżówki  i wymyślili krótki  wierszyk na temat miejsca w którym tak dobrze się bawili. To był piękny dzień!
        • Laboratoria Przyszłości - czerwiec 2023

W ramach Laboratoriów Przyszłości zostały zorganizowane darmowe warsztaty szycia Eko toreb z banerów dla całej szkolnej społeczności.
            To był wspaniały Dzień Otwartych Drzwi Pracowni Krawieckiej.
            Marta Andrzejewska

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• XXX edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR

Dzisiaj w Zespole Szkół "Elektryk" w Słupsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród

dla laureatów i uczesników Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR, którzy zdobyli duże i średnie nagrody i "bardzo dobry" wynik. W 30-tej edycji Konkursu Kangur dużą nagrodę i wynik "bardzo dobry" uzyskał Tomek Świętochowski z kl. IV c. Nagrodę wręczył pan M. Barański z Pomorskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i pani K. Błaszczyk z Kuratorium Oświaty.

Wielkie gratulacje dla Tomka za wiedzę, którą umiał wykorzystać w zadaniach praktycznych.

Szkolny koordynator konkursu - Grażyna Krasny

• Wycieczka do Sarbska Oddział Przedszkolny i kl. 1 b

Nowa galeria Wycieczka do Sarbska Oddział Przedszkolny i kl. 1 b została dodana do albumu fotograficznego

30 maja klasa I d oraz oddział przedszkolny brały udział w wycieczce do Fokarium Sea Park (Sarbsk). To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie. Mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch pokazach z fokami w roli głównej. Na terenie parku czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mogliśmy podziwiać replikę Polskiego Galeonu Wojennego "Wodnik" z 1623 r. Z kolei spacer po galeonie "Solen" przyprawił nas o zawrót głowy. Na znak zwycięstwa polskiej floty w Bitwie pod Oliwą w roku 1627 ten szwedzki galeon spoczywa do góry dnem. Zwiedzaliśmy Oceanarium Prehistoryczne 3D, park miniatut latarni morskich, Muzeum Marynistyczne. Na zakończenie przyszedł czas na swobodne zabawy na placu zabaw ,,Podwodna Przygoda". Najodważniejsi skorzystali z przejażdżki Familycoaster. Wszyscy świetnie się bawiliśmy - słowem frajda na całego!

• Warsztaty Mydlarskie w 2 c - Serce dla Mamy

Dzieci z pomocą animatorki samodzielnie stworzyły kolorowe, pachnące mydełka. Samodzielnie wybrały kolor, zapach, ozdoby dekoracyjne. Wykonały mydełka  w kształcie serca, gdyż był to prezent dla najwspanialszej, najsłodszej, jedynej na świecie Mamusi. Kochane Mamusie życzymy Wam pięknych chwil, niekończącego się szczęścia w dniu Waszego święta wysyłamy moc uścisków! Uczniowie klasy 2 c i pani Ania:)

Anna Babicz

• Nauka czy zabawa?

9 maja w naszej szkole odbył się dzień pt."Nauka czy zabawa?". Uczniowie z pionu klas 1/3 mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w różnorodnych zabawach, piosenkach i potyczkach językowych. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do fotorelacji.

Aldona Bedka i Agnieszka Cytlau