• Wycieczka klasy 1d

W dniu 28.09 uczniowie klasy 1d wzięli udział w wycieczce do Swołowa . Dzieci miały okazję poznać życie w wiejskiej zagrodzie z początku XX wieku. Zaprezentowano nam zastosowanie i działanie dawnych sprzętów oraz maszyn wykorzystywanych w codziennych pracach gospodarskich. W stodole wspólnie z gospodarzem uruchamialiśmy młockarnię, śrutownik i sieczkarnię – poznawaliśmy ich pracę i dowiedzieliśmy się do czego służyły i dlaczego były niezbędne w każdym dawnym gospodarstwie.Dodatkową atrakcją był kontakt ze zwierzętami mieszkającymi w zagrodzie. Gospodyni miała dla nas również zadanie do wykonania - dzieci pomogły w przygotowaniu wiejskiej zupy - kartoflanki. Przygotowano dla nas także przepyszne racuchy, które zniknęły z talerza w mgnieniu oka.

Pogoda dopisała wyjątkowo, więc wszyscy będziemy miło wspominać tę wyprawę.

Monika Sokołowska

• Zajęcia edukacyjne w terenie klasy 2d

W sobotę, 23 września 2023 r.,  klasa 2d razem z rodzicami i swoją wychowawczynią Malgorzatą Skibińską, wybrała się  do Łysomiczek k. Dębnicy Kaszubskiej na zajęcia edukacyjne w terenie.
        • Innowacja „Szkoła na nowe czasy”

„Grunt to dobre wychowanie” - przypomnienie podstawowych zasad „savoir-vivre” w różnych  szkolnych sytuacjach oraz zaczarowane słowa -  wdrażanie nawyku stosowania zwrotów grzecznościowych - to tematyka naszych zajęć.

Widoczna praca w grupach i współpraca jest dla nas niezwykle istotna dlatego od samego początku się jej uczymy. W ramach Innowacji pedagogicznej w klasie 1b porozmawialiśmy o emocjach i o tym jak czujemy się w nowej sytuacji, tzn. nowej szkole, z  nowymi kolegami, nowymi wymaganiami, nowymi Paniami. Uczyliśmy się nazywać nasze odczucia i reakcje z nimi związane. Tańczyliśmy w rytm muzyki i integrowaliśmy się. Każdy miał prawo się wypowiedzieć. Uczniowie niezwykle otworzyli się na siebie i opowiadali o swoich przeżyciach z przedszkola, z wakacji a także o różnych sytuacjach ze swojego życia i to jak reagowali na nie.

• Laboratoria Przyszłości - wrzesień 2023

Pracownia krawiecka ruszyła pełną parą.
            Poznajemy tajniki nowoczesnej maszyny hafciarki - nasuwa się mnóstwo pomysłów, jak jej użyć.
            Rozpoczęłyśmy (tak nasz zespół to same dziewczyny ) także prace nad kosmetyczkami.
            Przed nami duży projekt charytatywny dla Domu Dziecka w Ustce.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• Wystawa grzybów

27 września uczniowie klas I-III wybrali się na wystawę grzybów zorganizowaną przez Park Krajobrazowy ,,Dolina Słupi". Celem wystawy było przedstawienie gatunków grzybów rosnących na naszym terenie, zaprezentowanie ich roli w przyrodzie oraz różnorodności tej grupy niezwykle ciekawych organizmów. Na wystawie zaprezentowano modele i naturalne okazy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących oraz zdjęcia gatunków rzadkich i objętych ochroną. Prowadzący podpowiedzieli nam jak prawidłowo przygotować się do grzybobrania i nie popełnić błędu przy zbiorze.

Dziękujemy pracownikom Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” oraz Nadleśnictwa Leśny Dwór za przeprowadzenie ciekawej lekcji przyrody.