• Wycieczka do Redzikowa klasy 1a i 3b

19 października klasy I a i III b uczestniczyły w wycieczce do Redzikowa, gdzie spotkały się z prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego panem Ryszardem Kuras, który posiada wielką wiedzę o lotnictwie myśliwskim w Polsce. Z zapartym tchem oglądaliśmy ekspozycję pięciu samolotów myśliwskich i poznawaliśmy ich historię. Pogoda była zmienna, więc udaliśmy się zjeść wojskową grochówkę, aby się rozgrzać. Pan Ryszard oprowadził nas po Instytucie Pamięci Lotnictwa Myśliwskiego, gdzie mogliśmy wcielić się w prawdziwych pilotów wojskowych. Tego dnia było wietrznie, ale warto poznawać historię związaną z naszym regionem.

• Pierwsza wizyta uczniów klasy 3 d w Filii  nr 5
          • Pierwsza wizyta uczniów klasy 3 d w Filii nr 5

17 października 2023r. uczniowie z klasy 3 d odwiedzili Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

Podczas ciekawie prowadzonych zajęć uczniowie zapoznali się  z książką „Co to znaczy... czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” autorstwa Grzegorza Kasdepke.  Wysłuchali dwa króciutkie i zabawne opowiadania, które  w sposób lekki i pogodny tłumaczyły  najpopularniejsze związki frazeologiczne, z jakimi na co dzień spotykają się dzieci.

Ponadto uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki, a następnie radosnym pociągiem zwiedzili nieznane zakątki biblioteki i obejrzeli   wystawy dostępne w tym czasie w bibliotece.

Zajęcia pozalekcyjne odbyły się w ramach  realizowanego w klasie 3 d Projektu   edukacji czytelniczej „Radosne czytanie - poduchowe bajanie”.

Uczniowie klasy 3 d przyjemnie spędzili czas pośród bibliotecznych półek.

Mariola Dudek

• Dzień Drzewa

10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Święto to zostało zapoczątkowane przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, a prywatnie miłośnika przyrody w 1872 roku. Obecnie Dzień Drzewa to akcja znana na całym świecie, w Polsce obchodzona jest od 2002 roku.

Obchody Dnia Drzewa mają na celu edukację dla zrównoważonego rozwoju oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych na Ziemi.

Dzień drzewa, to wspaniała okazja do przekazania uczniom wiedzy dotyczącej niezwykłej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie, zapoznania z ich gatunkami oraz nazwami, a także do wielu aktywności plastycznych i nie tylko.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły: zerówkowicze oraz pierwszoklasiści wykonali ciekawe prace plastyczne, których tematem było jesienne drzewo. Drugoklasiści zdobywali wiedzę na temat wybranych gatunków drzew tworząc zielnik z liści. Natomiast trzecioklasiści wzięli udział w akcji sadzenia drzew na terenie szkoły.
            Wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną: Dlaczego drzewa są tak ważne?
            Była to wspaniała lekcja przyrody.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

Monika Sokołowska

Marika Duchnowska

Klub Małego Ekologa

• Dzień Chłopaka w klasach I-III

Tradycyjnie 30 września w klasach 1-3  świętowali swój dzień wszyscy chłopcy.
            Z tej okazji w każdej klasie chłopcy otrzymali drobne upominki. Nie zabrakło także pięknych i szczerych życzeń oraz śpiewu „Sto lat". Chłopcy byli pod ogromnym wrażeniem kreatywności dziewcząt z klasy.

I tak w miłej, przyjaznej i radosnej atmosferze upłynął ostatni dzień pierwszego miesiąca roku szkolnego!

• Dzień Muzyki w klasach 0-3

W ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki, który obchodzony jest w październiku,  dzieci z klas 0-3 miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach oraz zabawach muzyczno-ruchowych.

Klasy pierwsze wspólnie bawiły się przy muzyce ucząc się od najmłodszych z naszej szkoły. Pierwszoklasiści obejrzeli występ Oddziału Przedszkolnego, a następnie pod kierukiem pani Patrycji Reiter wykonali wspólny taniec do utworu Justina Wellingtona Iko, Iko (My Bestie) oraz grali na samodzielnie wykonanych Bum Bum Rurkach, robiąc przy tym wielki szum.....

Dla pozostałych klas czekały inne muzyczne atrakcje - zajęcia rytmiczne w szkole muzycznej Yamaha, występ zespołu tanecznego ,,Gest'' oraz gitarzystki z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku.

Kilkając w link poniżej, możecie zobaczyć jak świetnie się bawiliśmy.

Monika Sokołowska