• V Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym

Miło nam poinformować o sukcesie uczennic naszej szkoły: Aleksandry Luhm z klasy 1 c, Mai Kamiennik z klasy 2 c, Hanny Mularczyk z klasy 6 c, Weroniki Jasińskiej i Tatiany Mikołajczyk z klasy 7 d. Dziewczęta na co dzień trenują w zespole Cheerleaders Maxi Słupsk.

W dniach 1-3  kwietnia 2022 r. w Józefowie odbyły się V Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. W kilku dywizjach i kategoriach przez 3 dni rywalizowało prawie 3 tysiące zawodników z całej Polski. Dziewczęta wraz ze swoimi zespołami zdobyły najwyższe miejsca na podium powtarzając tym samym ubiegłoroczny sukces. I Miejsce i złoto zdobyły Ola i Maja wraz z grupą Maximki, II miejsce i srebro wywalczyły Hania, Weronika i Tatiana wraz z grupą Mini Maxi. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Kiermasz

W piątek, 1 kwietnia br. odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz babeczek i tostów.

Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowali  te wyjątkowe wydarzenie (po dwuletniej przerwie), które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Uczniowie zaangażowali się w organizację, a nade wszystko pomogli upiec te wszystkie słodkości.Działania miały jeden cel - każdy chciał pomóc Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

Miło nam poinformować, że dochód z kiermaszu wyniósł 800 złotych.

Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie Uczniom i Rodzicom Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku. Jesteście wielcy!!!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego klas 4-8

• Wielkanoc 2022

Wielkanoc to czas szczególny. Samorząd Uczniowski, jak zwykle przy okazji świąt, nie zapomniał o pracownikach, którzy przeszli na emeryturę i zorganizował akcję wysyłania kartek świątecznych 🐣🐥
          • Dzień bez plecaka

1 kwietnia, czyli Prima Aprilis, w naszej szkole postanowiliśmy uczcić… dniem bez plecaka 😁.
            Okazało się, że pomysłowość uczniów nie zna granic: były kosze na śmieci, deskorolka, garnek, odkurzacz i transportery dla kotów. Nie zabrakło również wózków i koszyków sklepowych 😁.
            SU klas 4-8 dziękuje za wspólną zabawę 😊

• Zagrożenia cyberprzestrzeni

W ramach zajęć profilaktycznych pt."Zagrożenia cyberprzestrzeni"- w dniu 23 marca uczniowie klasy 8d brali udział w warsztatach na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni, które przeprowadziły pani Agnieszka Cytlau i Edyta Grabusińska. Uczniowie aktywnie brali udział  w warsztatach, pracowali w grupach, chętnie wdawali się w dyskusje oraz dzielili się swoimi doświadczeniami odnośnie powyższego tematu.

Zapraszamy do fotorelacji

• Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Święto zostało zainicjowane w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tego czasu coroczne obchody organizuje inne państwo. Polska była organizatorem święta w 1977 roku, zaś przewodnie hasło tych obchodów brzmiało: „Książka moim oknem na świat”. Nad tegorocznym świętem czuwa kanadyjska sekcja IBBY (International Board on Books for Young People). "Historie to skrzydła, które pomagają  wznosić się każdego dnia", to hasło przewodnie obchodów święta w 2022 roku

Po najlepsze książki dla dzieci zapraszamy do szkolnej biblioteki!