• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

11 listopada 1918 r. to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny – po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość. W bieżącym roku – również w naszej szkole – obchodziliśmy 103 rocznicę tego wydarzenia.W klasach pojawiły się gazetki tematyczne, a na zajęciach z wychowawcą omawiano znaczenie tego święta. O godz. 11:11 w ramach akcji MEN "Szkoła do hymnu" uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Dzięki takim akcjom najmłodsi członkowie społeczności szkolnej mogą poznawać historię Polski i kultywować jej tradycje.

• Szeroka  czy wąska gama barwna?
          • Szeroka czy wąska gama barwna?

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 5d. Z własnych rzeczy utworzyli wąską gamę barwną.

Wykorzystali do tego plecaki, ołówki, kredki, breloczki, etui do telefonów, nożyczki, kleje itp. Zabawa bardzo spodobała się uczniom.

• WIZYTA W PARKU KRAJOBRAZOWYM DOLINA SŁUPI

Uczniowie klas VIII naszej szkoły pod opieką pani Joanny Sikorskiej oraz wychowawców poszczególnych klas, odwiedzili wystawę w siedzibie Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.

Przewodnik z Parku - pani Anna Kasprzak oprowadziła nas po ciekawej ekspozycji prezentującej ekosystemy regionu położonego wzdłuż Słupi. W interesujący sposób przedstawiła gatunki zwierząt i roślin, które tworzą bogate systemy przyrodnicze Parku. Była to ciekawa lekcja biologii.

• "Szkoła do Hymnu"

Dnia 11 listopada przypada Święto Niepodległości.

W związku z tak ważną datą, jaką bez wątpienia jest to święto nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do Hymnu" i punktualnie o godzinie 11:11 cała szkoła uczestniczyła w odśpiewaniu hymnu państwowego.

• Dzień Dyni

5 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty z okazji "Dnia Dyni" dla klas 1/3.

Uczniowie poznawali słownictwo dotyczące tego dnia w języku angielskim rozwiązywali łamigłowki oraz wykonywali samodzielnie dynię 3d. Bardzo dziękuję za liczne przybycie.

Agnieszka cytlau

• Konkurs "Barwy Jesieni"

Jesienią roku 2021 odbył się w naszej szkole konkurs pod tytułem "Barwy Jesieni".

Komisja w składzie pani Agnieszka CYTLAU, pani Joanna CZOŁBA-WOJCIECHOWSKA, pani Edyta PAZIEWSKA oraz pan Sergiusz MATUSZCZYK dokonali wyboru prac konkursowych. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były bardzo ładne, niemniej jednak trzeba było przyznać miejsca w konkursie, mianowicie:

1. MIEJSCE - Jasiu SZTORC z klasy 5c

2. MIEJSCE - Julia OZDOBA z klasy 8e