• Szczypiorek w roli głównej, czyli sadzimy cebulę

Świat dookoła robi się coraz bardziej zielony… w końcu wiosna! To szczególny czas, gdy rośliny budzą się do życia, na drzewach można ujrzeć pąki, a wokół pięknie zieleni się trawa. To również czas sadzenia kwiatów i innych roślin. W połowie marca klasa I b dostała niezwykłą pracę domową. Ich zadaniem było spróbować swoich sił w sadzeniu cebuli. Każdy uczeń otrzymał od nauczyciela dokładne wskazówki do wykonania w domu, co zrobić krok po kroku.
            Po dwóch tygodniach na lekcji edukacji przyrodniczej każdy zaprezentował swoją uprawę. Uczniowie opowiedzieli jak troskliwie opiekowali się swoją cebulką, podlewali ją i codziennie sprawdzali czy coś wyrosło.
             Skoro cały tydzień szczypiorek odgrywał główną rolę, musieliśmy się przekonać jak smakuje. Następnego dnia podczas zajęc wspólnie przygotowywaliśmy kanapki ze szczypiorkiem i pastą jajeczną. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywanie kanapek, które później z apetytem zajadali, teraz każdy już wie, że szczypiorek bardzo zdrowy jest...

• Dzień Szalonych Fryzur

1 Kwietnia to dzień żartów, dowcipów i kawałów obchodzony na cały świecie. Tego dnia przypada bowiem PRIMA APRILIS. Również w naszej szkole był to dzień zabawy, śmiechu i radości. Wszystko to z okazji zorganizowanego w tym dniu przez Samorząd Uczniowski DNIA SZALONYCH FRYZUR.
        • Nasza planeta, nasze zdrowie - Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia

Tegorocznym hasłem obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest :

Our planet, our health - Nasza planeta, nasze zdrowie.

Kryzys klimatyczny jest największym pojedynczym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości.

Pamiętaj – tylko na zdrowej planecie mogą żyć zdrowi ludzie!

Dbaj o naszą planetę, bo od tego zależy Twoje zdrowie!

Szkolny Klub Wiewiórka

Monika Sokołowska

• Gustaw Morcinek - patron naszej szkoły

heart Chciałem pisać dla całej Polski o Śląsku. Chodziło mi o to, by Śląsk przybliżyć do Polski, a Polskę do Śląska.

Gustaw Morcinek

Dnia 5 marca 1983 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora szkoły Tadeusza Michałowskiego oraz dzięki opiece i pomocy kopani "Polska" naszej szkole nadano imię Gustawa Morcinka.

Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się spotkania poświęcone Gustawowi Morcinkowi. Uczniowie mięli okazję poznać życie i twórczość pisarza, obejrzeć baśń "Jak górnik Bulandra diabła oszukał" lub  "Zuzanka i utopce" oraz wystwę książek Morcinka. Spotkania zostałe zorganizowane przy współudziale p.Anny Babicz i p. Elżbiety Szwugier, a wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich.

• Wesoła matematyka dla smyka z elementami kodowania

Wraz z początkiem nowego semestru w Oddziale Przedszkolnym odbywają się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej Wesoła matematyka dla smyka z elementami kodowania.

Podczas zajęć dzieci doskonalą umiejętności matematyczne, poznają tajniki kodowania, rozwiązują zagadki matematyczne i przede wszystkim świetnie się bawią.

Monika Sokołowska