• Zaproszenie na warsztaty

Zapraszamy za Państwa pośrednictwem dzieci, rodziców i nauczycieli ze słupskich szkół do udziału w tym wydarzeniu.

11.06.2022 r (sobota)

godz. 11.00-17.00

Słupski Inkubator Technologiczny,

przy ul. Portowej 13

Szczegółowe informacje i rejestracja:

Warsztat pierwszy dla osób znających absolutne podstawy programowania w języku Python lub JavaScript, więc uczniowie 14-15 letni już spokojnie mogliby się odnaleźć w tym co będziemy robić.

Temat:Warsztaty z tworzenia aplikacji webowych

Termin; 11.06.2022, godz. 11.00 - 17.00

Liczba uczestników: do 20-25

Przedział wiekowy: 14 lat - wzwyż

Opis warsztatów:

6-godzinne, stacjonarne warsztaty z tworzenia aplikacji webowych dla osób ze znajomością podstaw Pythona i JavaScript'u. Weźmiemy na warsztat jeden z problemów ekologicznych XXI wieku. W oparciu o realne dane stworzymy aplikację z myślą o edukacji ekologicznej mając na uwadze Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ 2030.

Dlaczego warto wziąć udział?

Jeśli jeszcze nie jesteś w IT, to doskonała okazja, żeby poćwiczyć, dowiedzieć się czegoś nowego i stworzyć kolejną aplikację, która zasili Twoje portfolio

Jeśli nie znasz Pythona, to będziesz mieć okazję, aby go poznać - wystarczy podstawowa znajomość programowania (jeśli potrafisz napisać pętlę, a na pewno tak jest, to warsztaty są dla Ciebie )

Warsztaty drugi w dwóch grupach wiekowych dla dzieci i młodzieży łączące nowe technologie z edukacją ekologiczną.

Temat: Ziemia jest nasza. Eko-technologiczne warsztaty

Termin: 11.06.2022, godz. 11.00 - 13.40

Liczba uczestników: do 20-25

Przedział wiekowy (zajęcia w dwóch grupach):

grupa II: 7-10 lat

Opis warsztatu:

2,5-godzinne, stacjonarne warsztaty dla dzieci, które chciałyby poznać bliżej świat technologii i ekologii. Połączymy na warsztatach te 2 światy przy wykorzystaniu interaktywnych zajęć. Uczestnicy będą sami mogli zmierzyć się z ekologicznymi robotami i dowiedzą się dlaczego musimy dbać o naszą planetę.

• Wycieczka na Farmę Alexa

31 maja dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do m. Charbrowo. Na miejscu przywitała nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po Farmie Alexa i opowiedziała o zwierzątkach mieszkających na farmie. Dzieci miały okazję obcowania z przyrodą oraz bliskiego kontaktu ze zwierzętami- mogliśmy samodzielnie nakarmić kozy 😄.Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m.in. przejażdżka przyczepą, zawody na traktorach, stacja meteorologiczna, zabawy na placu zabaw oraz pyszny obiadek.

Monika Sokołowska

• W krainie muzyki

Przedszkolaki przeniosły się w świat dźwięków, nut czyli spotkań z muzyką. W świat muzyki wprowadzili ich uczniowie z klasy 6b  Natasza Kozłowska oraz Jakub Tyszkiewicz, którzy pod opieką Pani Edyty Grabusińskiej odwiedzili Oddział Przedszkolny. Zaprezentowali oni znane utwory dla dzieci. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W dalszej części zajęć dzieci poznawały instrumenty muzyczne oraz sposoby grania na nich.

Zapraszamy do fotorelacji.

Monika Sokołowska

• Dzień Mamy

CAŁA ŁĄKA DLA MAMY

Mamo! Chodź z nami! Damy Ci - łąkę.

Z kwiatami, ze skowronkiem, ze słonkiem.

Do wąchania, słuchania, patrzenia...

A do łąki dodamy życzenia.

Nawet, gdy się zachmurzy na niebie,

nawet , gdy się kłopotów nazbiera,

my uśmiechniemy się do siebie,

zawsze, jak dziś, jak teraz!

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego składają swoim kochanym mamom najserdeczniejsze życzenia!

🌼🌸🌺🌷🌹💐

• Dzień Dobrych Uczynków

“Oto prawda dotycząca brokatu: kiedy już wydobędziesz go z
             opakowania, nie sposób schować go z powrotem. Tak samo jest z życzliwością. Kiedy już wyleje się z Twojej duszy, nic jej nie powstrzyma. Przenosi się z jednej osoby na drugą: promienna, lśniąca, cudowna”
            (“Cudowny chłopak R.J. Palacio)

• Nadleśnictwo "Leśny Dwór" - wycieczki klas 1 - 3

W miesiącach kwietniu i maju w ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi” klasy: I a, Ib, Id, II a, II b, II c, II d i III b wybrały się na wycieczki do Nadleśnictwa „Leśny Dwór”, aby na łonie natury spotkać się z leśnikiem – panią Anią.

W lesie poruszaliśmy się ścieżką edukacyjną uczęszczaną przez miłośników przyrody, na której mogliśmy między innymi podziwiać jedną z największych atrakcji – podziemne przejście dla płazów, warstwy lasu, potężną sosnę – pomnik przyrody, oraz posłuchać pięknego śpiewu ptaków i innych odgłosów lasu. Podczas spaceru poznawaliśmy las również różnymi zmysłami, rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy.

Po wspaniałym spacerze po lesie czekało na nas ognisko, rozpalone na polanie, gdzie każdy sam mógł sobie upiec kiełbaskę i zjeść ją ze smakiem na świeżym powietrzu. Ten cudowny dzień na łonie natury zakończyliśmy wspólną zabawą i meczem piłki nożnej.

Wszystkim wyjazd bardzo się podobał. Pogoda również dopisała. W dobrych nastrojach wróciliśmy do naszych domów.

Irena Świtek

• Kiermasz babeczek, galaretek oraz tostów

Dnia 17 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się kiermasz galaretek, babeczek oraz tostów. Zainteresowanie kiermaszem oraz ilość produktów na sprzedaż przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.
            Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym przy organizacji stoiska oraz zapraszamy następnym razem 🥧🍭🍕
            Wasz Samorząd Uczniowski klas 4-8 oraz Szkolny Klub Wolontariatu.