• Muzeum Kultury Ludowej Pomorza

9 czerwca 20022r. klasy Ia i Ic brały udział w jednodniowej wycieczce w ramach programu "Poznaj Polskę" ze wsparciem finansowym ze strony Ministerstwa. Wizyta w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie przybliżyła uczniom dawne życie na pomorskiej wsi, zajęcia takie jak: młócenie zboża, siekanie słomy, gotowanie na kuchni kaflowej. Uczestnicy brali udział również w zabawach na świeżym powietrzu z wykorzystaniem zabawek wykonanych z drewna. Po zabawach, kolejnym punktem było pieczenie kiełbasek. Po posiłku nastąpił przejazd do Słupska i ciąg dalszy zwiedzania - Muzeum Pomorza Środkowego. Uczniowie zapoznali się z wystawami związanymi z historią Pomorza, pamiątkami po ostatnich mieszkańcach zamku. Przeżyliśmy intensywny dzień, pełen nowych, ciekawych i wzruszających wrażeń.

• Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta Słupska na obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w dniu 21.06.2022 w godzinach 11:00 – 14:00 Bulwary nad Słupią (pomiędzy ul. Grodzką a ul. Szarych Szeregów w Słupsku woj. pomorskie).

Gwarantujemy super zabawę, dla każdego znajdzie się coś fajnego.

Przyjdź i razem z nami spędź miło czas !!!

Organizatorem jest

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Słupsku

pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska.

• Rejs po wiedzę

Zadania projektowe w ramach  „Rejsu po wiedzę” w klasach młodszych realizowały trzy grupy: „Bałtyccy piraci”, „Morskie opowieści” oraz „SEALS”.
        • Święto nauki

1.06 w naszej szkole odbyło się święto nauki. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali mnóstwo ciekawych zajęć dla wszystkich uczniów klas IV- VIII. Były pokazy z robotyki, druk 3D, warsztaty z tworzenia lapbooków. Historia w pigułce, konkursy i łamańce językowe ,ciekawostki z Anglii i Niemiec. Degustacja tradycyjnych potraw z Anglii i Niemiec. Nie zabrakło doświadczeń z fizyki i chemii ,ciekawostek z przyrody ,a także Mini ZOO i informacje jak opiekować się zwierzętami. Była rywalizacja sportowa miedzy poszczególnymi klasami, gry i zabawy. Uczniowie pokazali skecz W poczekalni, przeplatany muzycznymi ciekawostkami. Odwiedziły nas też klasy III- cie z zaciekawieniem to wszystko oglądały. Odbył się tez konkurs Tabliczka Mnożenia dla chętnych uczniów wszystkich szkół podstawowych naszego miasta. Dodatkowo klasy IV miały zorganizowany Bieg Terenowy. Korytarze uczniowie udekorowali ciekawymi pracami plastycznymi, muralami. Dzień szybko minął pełen atrakcji i zabawy. Miło było uczyć się przez zabawę.

Galeria na GP24