Dzień Dyni
- święto pyszności,
koloru i kreatywności.
Klasa 1 c - Pani Dorotki wysłuchała bajkę o Dyni Dorotce, poznały budowę dyni oraz wyklejały dynię jesiennymi listkami.
Klasa 1 c - Pani Dorotki wysłuchała bajkę o Dyni Dorotce, poznały budowę dyni oraz wyklejały dynię jesiennymi listkami.
Klasę 2a i 2c odwiedziły panie policjantki i przypomniały dzieciom jak należy zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach. Oprócz zajęć teoretycznych były również praktyczne. Dzieci zasiadły w radiowozie i mogły poczuć się jak stróże prawa a niektóre sprawdziły jak to jest być zakutym w kajdanki. Dziękujemy za bardzo atrakcyjne zajęcia Policji.
W klasie 2a i 2c przygotowaliśmy pyszne i zdrowe drugie śniadanie. Tym razem podeszliśmy do tematu egzotycznie i zrobiliśmy owoce szaszłyki. Była moc witamin, które na pewno przydadzą nam się podczas jesiennych dni.
19 października klasy I a i III b uczestniczyły w wycieczce do Redzikowa, gdzie spotkały się z prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego panem Ryszardem Kuras, który posiada wielką wiedzę o lotnictwie myśliwskim w Polsce. Z zapartym tchem oglądaliśmy ekspozycję pięciu samolotów myśliwskich i poznawaliśmy ich historię. Pogoda była zmienna, więc udaliśmy się zjeść wojskową grochówkę, aby się rozgrzać. Pan Ryszard oprowadził nas po Instytucie Pamięci Lotnictwa Myśliwskiego, gdzie mogliśmy wcielić się w prawdziwych pilotów wojskowych. Tego dnia było wietrznie, ale warto poznawać historię związaną z naszym regionem.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i uczniów pełnych pasji.
Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców
17 października 2023r. uczniowie z klasy 3 d odwiedzili Filię nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.
Podczas ciekawie prowadzonych zajęć uczniowie zapoznali się z książką „Co to znaczy... czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Wysłuchali dwa króciutkie i zabawne opowiadania, które w sposób lekki i pogodny tłumaczyły najpopularniejsze związki frazeologiczne, z jakimi na co dzień spotykają się dzieci.
Ponadto uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki, a następnie radosnym pociągiem zwiedzili nieznane zakątki biblioteki i obejrzeli wystawy dostępne w tym czasie w bibliotece.
Zajęcia pozalekcyjne odbyły się w ramach realizowanego w klasie 3 d Projektu edukacji czytelniczej „Radosne czytanie - poduchowe bajanie”.
Uczniowie klasy 3 d przyjemnie spędzili czas pośród bibliotecznych półek.
Mariola Dudek
Powered by aSc EduPage