• XXII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY KLAS DRUGICH „Z MIKOŁAJEM NA START“

Nowa galeria XXII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY KLAS DRUGICH „Z MIKOŁAJEM NA START“ została dodana do albumu fotograficznego

Cyklicznie, od 22 lat w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku odbywa się Międzyszkolny Turniej Sportowy klas drugich „Z Mikołajem na start”. W tym roku szkolnym dnia 13 grudnia 2022 roku odwiedziły nas dzieci ze Szkół Podstawowych nr 6, 9,10 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Razem z naszą szkołą rywalizowały w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Uroczystość poprowadziła pomocnica Mikołaja pani Anna Babicz. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury, którego przewodniczącą była pani Małgorzata Wiśniewska. Celem imprezy było rozwijanie talentów sportowych uczniów, propagowanie zasad zdrowej rywalizacji „fair play”, wdrażanie dzieci do uprawiania sportu oraz integracja drużyn sportowych.
            Dzieci w poszczególnych konkurencjach wykazały się zwinnością, szybkością, zręcznością oraz skocznością. Wszyscy dobrze się bawili.
            Wspaniała zabawa zakończyła się wręczeniem dyplomów i drobnych upominków.

Koordynator Beata Ozdoba

• Międzynarodowa Świąteczna lekcja w naszej szkole.

Nowa galeria Międzynarodowa Świąteczna lekcja w naszej szkole. została dodana do albumu fotograficznego

16.12.2022 odbyła się Międzynarodowa lekcja muzyki. Uczniowie klasy 4c pod opieką wychowawczyni, połączyli się na platformie Skype z uczniami i nauczycielami z Finlandii, Portugalii oraz Rumunii. Celem lekcji było zaśpiewanie kolęd w ojczystym języku. Uczniowie naszej szkoły przygotowali 3 kolędy w aranżacji na gitarę i fortepian: Wigilia, Był Pastuszek Bosy, Przybieżeli do Betlejem. Uczniowie z Rumunii przygotowali kolędę a capella, Portugalscy uczniowie zaprezentowali 3 kolędy w ojczystym języku, a Finlandia przygotowała 2 kolędy z akompaniamentem fortepianu. To był wspaniały czas, podczas którego wymieniliśmy się naszymi tradycjami kulturowymi. Zapraszamy do oglądnięcia galerii.

Marta Andrzejewska

• KONCERT BOŻONARODZENIOWY KLAS 1-3

,,Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory...''

Zbliża się wyjątkowy i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, a wraz z nim okres kolędowania. Uczniowie naszej szkoły 20 grudnia br. z klas 1-3 przygotowali przepiękny Koncert Bożonarodzeniowy. W murach szkoły rozbrzmiewały najpiękniejsze świąteczne kolędy i pastorałki. Podczas występu wokalno - tanecznego zostały zaprezentowane utwory, które wprowadziły wszystkich w wigilijny nastrój. Nie zabrakło ,,Przybieżeli do Betlejem'' czy ,,Dziś w stajence'', ,,Skrzypi wóz'', ,,Wigilia'', ,,Jest taki dzień'', ,,Na strunach igieł", ,,O gwiazdo Betlejemska", ,,Świeć Gwiazdeczko'', ,,W grudniowe noce'', ,,Grajmy Panu", ,,Pada Śnieg", ,,Niespodzianek czas". Pojawiły się  również występy instrumentalne. Uczennica z klasy 7b zagrała na skrzypcach przepiękną kolędę pt.,,Gdy się Chrystus rodzi'', ,,A wczora z wieczora''. Pani wicedyrektor pogratulowała występu młodym aktorom wręczając pamiątkowe upominki oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Ten magiczny czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

Przedstawienie zakończyło się pięknymi życzeniami:

Niech magiczna moc Bożego Narodzenia,

przyniesie Wam spokój i radość.

Niech każda chwila żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Hej kolęda, kolęda....

Wesołych Świąt!

koordynator koncertu - Edyta Grabusińska

• Wesołych Świąt życzy Samorząd Uczniowski klas 4-8

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
            niech się spełnią w Nowym Roku!!
            Wszystkiego dobrego na Święta i w Nowym Roku dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, uczniom i ich rodzicom
            Życzy
            🎄Samorząd Uczniowski z opiekunami 🎄

W galerii nasz premierowy kalendarz adwentowy:
        • Czytamy z Mikołajem po ... angielsku

Prezenty Świętego Mikołaja  - Saint Nicholas's presents

Dnia 21 grudnia 2022 r. w naszej bibliotece odbyła się lekcja języka angielskiego połączona z czytaniem bajki metodą kamishibai.  Zajęcia poprowadziła Pani Agnieszka Cytlau, a udział wzięła klasa 3 b. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom bajkę "Prezenty Świętego Mikołaja", którego głównym bohaterem był oczywiście św. Mikołaj. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki, chętnie odpowiadały na pytania prowadzącej, zaskakiwały znajomością języka angielskiego, znajomością słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem.

Wszystkim bardzo podobała się taka lekcja!

• Idą Święta  - wycieczka klasy  1 b i 1 d
          • Idą Święta - wycieczka klasy 1 b i 1 d

Dnia 20 grudnia 2022 r. klasy 1 b i 1 d wybrały się na wycieczkę do Koszalina. Odwiedziły Obserwatorium Astronomiczne, w którym poznały tajemnice kosmosu. Uczestniczyły również w zajęciach w Fabryce Bombek, gdzie zapoznały się z procesem produkcji i ozdabiania tych świątecznych ozdób.

Wycieczka była udana. Zadowoleni i bezpieczni wróciliśmy do domu.