•        ŚWIETLICA  SZKOLNA

6.30-16.30

• ŚWIĄTECZNA PODRÓŻ PO EUROPIE

• 11.12.2023 20:47
        • Dnia 11 grudnia dzieci w świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach dotyczących tradycji świątecznych w wybranych krajach Europy.
        • Święta Bożego Narodzenia obchodzi się w Europie mniej więcej w tym samym czasie, jednak różne kraje mają swoje specyficzne zwyczaje i tradycje z nimi związane. Dzieci w świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach, na których poznały ciekawostki świąteczne wybranych krajów Europy. Uczniowie wzięli udział w zabawie świątecznej wywodzącej się z Wielkiej Brytanii - Christmas cracker. Zadaniem dzieci było przygotowanie tradycyjnych dekoracji występujących w krajach europejskich: wieniec św. Łucji wywodzący się ze Szwecji, papierowy łańcuch pochodzący z Niemiec, świąteczną kartkę mającą swoją genezę w Wielkiej Brytanii, stajenkę - dekorację pochodzącą z Włoch, a także zdobienie chodaków - tradycję z Holandii.