• DNI SŁUPSKA KL. I Wycieczka po Słupsku z Questem  w ręku
          • DNI SŁUPSKA KL. I Wycieczka po Słupsku z Questem w ręku

            Słupsk -to  miasto z długą historią, której ślady możemy jeszcze dziś dostrzec. Nasze miasto, zwane jest Małym Paryżem lub Paryżem Północy. Paryż bowiem przypominać mają wąskie uliczki śródmieścia, zaułki pomiędzy nimi, a także słupskie kamienice. Uroków miasta poszukiwali uczniowie klas pierwszych w ramach wycieczki po Słupsku z Questem w ręku. To, co zobaczyli i odkryli, pokazali za pamiątkowych fotografiach. Zapraszamy do galerii.

        • Mydło pachnące, jak kwiatki na łące, czyli warsztaty mydlarskie w klasie Ia i Ib!
          • Mydło pachnące, jak kwiatki na łące, czyli warsztaty mydlarskie w klasie Ia i Ib!

            Pachnące, kolorowe mydełka, od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. WARSZTATY MYDLARSKIE, ukazały uczniom, iż powszechnie znane im mydło, może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.

            Podczas warsztatów, uczniowie dowiedzieli się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Głównym zadaniem, było stworzenie własnego, małego i niepowtarzalnego mydełka glicerynowego tj. ekologicznego, w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Do wykonania dzieła potrzebne były różnorodne foremki, gliceryna oraz elementy dekoracyjne. Dzieci miały możliwość, za pomocą zmysłów zdobywać nowe doświadczenia. Warsztaty miały wyjątkowy charakter, sprawiły dzieciom mnóstwo radości, a zapach używanych olejków, długo unosił się w klasie. Dziękujemy za niepowtarzalne wrażenia!

        • Dolina Jadwigi
          • Dolina Jadwigi

            Dnia 24 maja klasy Ib i Id uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do zagrody edukacyjnej „Checz" w Gowidlinie.  Zajęcia edukacyjne w formie różnych warsztatów prowadziła pani Gabriela. Gospodyni w bardzo ciekawy sposób przybliżyła ciężką pracę rolnika oraz oprowadziła po gospodarstwie. Dzieci samodzielnie przygotowały bułki do wypieku i zrobiły kluski. Razem z kaszubską kapelą  śpiewały wspólnie piosenki kaszubskie i tańczyli kaszubskie tańce. Uczniowie na różnych przykładach zapoznali się ze strojami kaszubskimi, serwetkami, ich wzornictwem i kolorami. Z radością uczestniczyli w różnych zabawach po kaszubsku : układaniu puzzli, podawaniu bulew, nawlekaniu i sznurowaniu butów kaszubskich. Na wszystkich uczniów czekał ciepły poczęstunek- placki ziemniaczane. Największą atrakcją tego dnia był przejazd agrobusem. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją. 

          • Rowerowa SP4

            Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Szprycha wspiera działania grupy nieformalnej - Rowerowa SP4 ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku.Rowerzyści zaplanowani dwa rajdy rowerowe do stolicy Krainy w Kratę - Swołowa dla 60 uczniów, w tym warsztaty edukacyjne, wspólną biesiadę oraz konkurs edukacyjny z nagrodami.Zadanie publiczne realizowane w ramach konkursu: Nowy AKUMULATOR SPOŁECZNY 2022 - Słupsk ogłoszonym przez: Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY - Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku.Zadanie publiczne w ramach grupy nieformalnej będą realizować nasi nauczyciele: Krzysztof Antonowicz oraz Tomasz Ozdoba. Przebieg zadania będzie nadzorować Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Szprycha, w imieniu którego działać będzie Wojciech Kleban.

        • Dni Słupska klas trzecich - "Odkrywamy słupskie pomniki"
          • Dni Słupska klas trzecich - "Odkrywamy słupskie pomniki"

            Słupsk to wyjątkowe miasto, bo historyczne, pełne miejsc zielonych i kultury. Oprócz zabytków obfituje również w wiele ciekawych pomników, dlatego w czerwcu uczniowie klas trzecich spacerowali po naszym pięknym mieście zwanym Małym Paryżem Północy i ODKRYWALI SŁUPSKIE POMNIKI w ramach Dni Słupska. Wędrówkę rozpoczęli od pomnika naszego wielkiego pisarza – Henryka Sienkiewicza, a skończyli przy Pomniku Powstańców Warszawy. Również podziwiali między innymi pomniki: Upokorzony, Bogusława X, Karola Szymanowskiego oraz Pomnik „Klawiatura Gwiazd”.

            Swoją wycieczkę zakończyli miłym akcentem – podziwianiem bulwarów nad rzeką Słupią i zjedzeniem smacznych lodów.


            Irena Świtek


        • Mobilne Centrum Edukacji Turystycznej
          • Mobilne Centrum Edukacji Turystycznej

            10 czerwca b.r. wszystkie klasy czwarte Naszej Szkoły miały przyjemność gościć wraz ze swoimi opiekunami w Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 16 w Słupsku, w ramach ogólnopolskiego projektu Mobilne Centrum Edukacji Turystycznej - dzieci poznały fantastycznego, tańczącego robota, który także mówił, a nawet odpowiadał na pytania! Uczniowie klas czwartych mieli możliwość za sprawą interaktywnych okularów przenieść się w dowolną trójwymiarową rzeczywistość, mogli także rywalizować ze sobą podczas jazdy na innych niż wszystkie rowerach, posiedzieć w kajaku lub uczestniczyć w interesujących teleturniejach i quizach z wiedzy o najpiękniejszych miejscach w Polsce. Było wspaniale! Tomasz Jeleniewski

        • Wernisaż „OKRUCHY ŻYCIA”
          • Wernisaż „OKRUCHY ŻYCIA”

            w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku „bez pretensji do bycia mistrzem bez wielkich talentów i pouczeń ot tak, dla przyjemności i realizacji własnych emocji, fascynacji, zapatrzeń i przeżyć” Renata Ambrożkiewicz- Sulik 17 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Okruchy życia” Renaty Ambrożkiewicz- Sulik. Artystka urodzona na Mazowszu, wychowana na Kujawach, mieszkanka Słupska od 1977r, a od kilkunastu lat związana z Klubem Plastyka, zaprezentowała kolekcję swoich ulubionych obrazów. Renata Ambrożkiewicz- Sulik upodobania artystyczne wyniosła z domu, bowiem mama malowała, a ojciec muzykował. Przez wiele lat realizowała się w pracy pedagogicznej jako nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 15 ( obecnie SP 4 w Słupsku). Jak sama przyznaje od dawna stara się przekazywać na płótnie osobiste tęsknoty. Najbardziej lubi malować ptaki, bo „…trzepocząc w słońcu skrzydłami, celebrują swoje ptasie życie, są ruchliwe, wolne, strzegą własnego terytorium, są spokojem, afirmacją lenistwa i pogody ducha”. W wernisażu wzięli udział przyjaciele i rodzina artystki oraz liczne grono rodziców i uczniów naszej szkoły.