I Finał Słupskiej Książki Sensorycznej
I Finał Słupskiej Książki Sensorycznej
V Olimpiada Pierwszej Pomocy - finał
23 maja w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku odbył się finał V Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy dla młodzieży.Nasza szkoła znalazła się w gronie finalistów, rywalizując z innymi szkołami w różnorodnych konkurencjach związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.Uczniowie mierzyli się z zadaniami obejmującymi m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową oraz opatrywanie ran. To właśnie te umiejętności praktyczne były kluczowymi elementami rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do olimpiady od kilku miesięcy, intensywnie doskonaląc swoje umiejętności pod okiem nauczycieli Agnieszki Kamińskiej i Arnolda Szczuckiego.Patronat nad Olimpiadą objęli Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Słupski oraz Stacja Pogotowia Ratunkowego w Słupsku. Dzięki ich wsparciu wydarzenie mogło się odbyć na tak wysokim poziomie organizacyjnym.Nasza szkoła z dumą informuje, że zajęła 5 miejsce w tej prestiżowej olimpiadzie. W tegorocznej edycji olimpiady udział wzięli uczniowie z 15 szkół ze Słupska oraz powiatu słupskiego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się z osiągniętego wyniku.
Kubuś Puchatek i Prawa Dziecka
Zadaniem szkoły jest prowadzenie zadań wspierających proces kształcenia, edukacji kulturalnej i wychowania uczniów. Wychodząc naprzeciw tym zadaniom już od 15 lat Dyrektor Danuta Wyrwas, wicedyrektorzy Sylwia Modzelewska i Ewa Koźlakiewicz zapraszają uczniów i dyrektorów słupskich szkół na Międzyszkolną Zabawę Integracyjną imienia Kubusia Puchatka.
19Koordynatorem i prowadzącą imprezę jest Anna Babicz. W prowadzeniu zabawy pomagała Elżbieta Tyszkiewicz w przebraniu Tygryska przyjaciela Kubusia Puchatka. Za przewodnika po świecie wartości wybraliśmy najmilszą postać literacką, głównego bohatera książki A.A. Milne. Kubuś wraz z przyjaciółmi przybliża uczniom ponadczasowe wartości, by wprowadzać w świat pełen szacunku, życzliwości i przyjaźni. Co roku, na organizowanej w naszej szkole imprezie, gościmy około trzystu uczniów słupskich szkół podstawowych. Wspólna zabawa ma na celu lepsze poznanie się i integrację dzieci z naszego miasta. Na tegorocznym spotkaniu tematem przewodnim był Kubuś Puchatek i Prawa Dziecka. Udział w zabawie wzięli uczniowie SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 8, SP 9, SP 10, SP 11, SP 16, oraz pani Bogna Winiarczyk Zastępczyni Dyrektorki Wydziału Edukacji i pan Bogdan Leszczuk Dyrektor SP 10. Przez zabawę uczniowie byli wprowadzeni w świat wartości, praw przy jednoczesnym otwarciu się na obowiązki:) Dzieci nauczyły się magicznych słów w języku migowym. Były konkursy, śpiewy i tańce. Dzieci były przebrane za bohaterów ze Stumilowego Lasu, a i panie wychowawczynie również zaskoczyły wspaniałymi strojami. Na koniec imprezy uczniowie otrzymali upominki, dyplomy i małe co nieco - to co misie lubią najbardziej:) Dziękujemy Właścicielom Baru Kociołek za ufundowanie słodkiego poczęstunku. Cudowna zabawa!Do zobaczenia za rok:)
Przyjaciółka Kubusia Puchatka
Anna Babicz
Laboratoria Przyszłości - maj 2024
W kwietniu i maju, szkolna grupa rękodzieła grupa "Szalone Igły" realizowała pracochłonny projekt naszego pierwszego workoplecaka. Było trudno, ale udało się.
Marta Andrzejewska
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Światowy Dzień Pszczół
Światowy Dzień Pszczół
20 maja Klub Małego Ekologa zaprosił chętne dzieci na warsztaty plastyczne z pszczołami w roli głównej. Uczniowie wykonali pszczoły z kolorowego papieru, następnie umieścili je na miodowym tle.
Była to również doskonała okazja do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego ich ochrona jest ważna dla naszego środowiska.
Na zakończenie warsztatów dla wszystkich uczestników czekał pyszny miodek.
Klub Małego Ekologa
Monika Sokołowska
Marika Duchnowska
Quest - szlakiem słupskich zabytków
Klasa 1d w dniu 13maja wybrała się na spacer po mieście. Zwiedziliśmy wiele zabytków, m.in. Muzeum Pomorza Środkowego, Basztę Czarownic, Bramę Młyńską ,Młyn Zamkowy, Ratusz , kościół św. Jacka, Spichlerz Richtera - obecna herbaciarnia.
Zajęcia muzyczne w MDK- u
Klasa 3a uczestniczyła w zajęciach muzycznych pod kierunkiem p. Łukasza Cysewskiego w MDK- u. Uczniowie mieli okazję poznać czym jest dźwięk, co jest jego źródłem oraz jego różnorodność.
Dobranocki z dawnych lat - Piesek Dali, Piesek w kratkę
Podczas poprzednich zajęć dzieci miały możliwość poznania takich bajek animowanych jak "Piesek Dali" oraz "Piesek w Kratkę".
REALIZACJA WYZWAŃ NR 1 I NR 2 OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ #rePETujemy
Świetlica szkolna zmieniła się w centrum ekologicznych działań, a dzieci stały się prawdziwymi ambasadorami zrównoważonego życia.
Kl. 1 d - Quest - szlakiem słupskich ciekawostek przyrodniczych
,,Rzeka Słupia - chluba nasza,
na wędrówkę Cię zaprasza.
Czy jesteś z daleka, czy pochodzisz stąd,
wyruszaj dziś śmiało Słupią pod prąd..."
Klub Małego Ekologa z okazji Dnia Ziemi zaproponował uczniom Quest przyrodniczy. Niestety w kwietniu kapryśna pogoda nie sprzyjała wędrówkom. Klasa 1 d podjęła wyzwanie w maju i z przyjemnością zaliczyła to zadanie. Zgodnie z otrzymaną mapką start rozpoczęliśmy w Parku Powstańców Warszawskich, gdzie naszym zadaniem było odnalezienie pomnika przyrody - drzewa o nazwie ploton klonolistny. Po tym zadaniu wyruszyliśmy dalej mijając Starostwo Powiatowe, Most Kowalski, okolice Muzeum Książąt Pomorskich. Quest zakończyliśmy przy kaplicy św. Jerzego.
Po ciężkiej wyprawie czekał na nas deser w Górze Lodowej.
Było to bardzo przyjemne zadanie:))
Monika SokołowskaMarika Duchnowska
Klub Małego Ekologa
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie