• Międzynarodowa Świąteczna lekcja w naszej szkole.

Nowa galeria Międzynarodowa Świąteczna lekcja w naszej szkole. została dodana do albumu fotograficznego

16.12.2022 odbyła się Międzynarodowa lekcja muzyki. Uczniowie klasy 4c pod opieką wychowawczyni, połączyli się na platformie Skype z uczniami i nauczycielami z Finlandii, Portugalii oraz Rumunii. Celem lekcji było zaśpiewanie kolęd w ojczystym języku. Uczniowie naszej szkoły przygotowali 3 kolędy w aranżacji na gitarę i fortepian: Wigilia, Był Pastuszek Bosy, Przybieżeli do Betlejem. Uczniowie z Rumunii przygotowali kolędę a capella, Portugalscy uczniowie zaprezentowali 3 kolędy w ojczystym języku, a Finlandia przygotowała 2 kolędy z akompaniamentem fortepianu. To był wspaniały czas, podczas którego wymieniliśmy się naszymi tradycjami kulturowymi. Zapraszamy do oglądnięcia galerii.

Marta Andrzejewska

• KONCERT BOŻONARODZENIOWY KLAS 1-3

,,Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory...''

Zbliża się wyjątkowy i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, a wraz z nim okres kolędowania. Uczniowie naszej szkoły 20 grudnia br. z klas 1-3 przygotowali przepiękny Koncert Bożonarodzeniowy. W murach szkoły rozbrzmiewały najpiękniejsze świąteczne kolędy i pastorałki. Podczas występu wokalno - tanecznego zostały zaprezentowane utwory, które wprowadziły wszystkich w wigilijny nastrój. Nie zabrakło ,,Przybieżeli do Betlejem'' czy ,,Dziś w stajence'', ,,Skrzypi wóz'', ,,Wigilia'', ,,Jest taki dzień'', ,,Na strunach igieł", ,,O gwiazdo Betlejemska", ,,Świeć Gwiazdeczko'', ,,W grudniowe noce'', ,,Grajmy Panu", ,,Pada Śnieg", ,,Niespodzianek czas". Pojawiły się  również występy instrumentalne. Uczennica z klasy 7b zagrała na skrzypcach przepiękną kolędę pt.,,Gdy się Chrystus rodzi'', ,,A wczora z wieczora''. Pani wicedyrektor pogratulowała występu młodym aktorom wręczając pamiątkowe upominki oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Ten magiczny czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

Przedstawienie zakończyło się pięknymi życzeniami:

Niech magiczna moc Bożego Narodzenia,

przyniesie Wam spokój i radość.

Niech każda chwila żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Hej kolęda, kolęda....

Wesołych Świąt!

koordynator koncertu - Edyta Grabusińska

• Wesołych Świąt życzy Samorząd Uczniowski klas 4-8

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
            niech się spełnią w Nowym Roku!!
            Wszystkiego dobrego na Święta i w Nowym Roku dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, uczniom i ich rodzicom
            Życzy
            🎄Samorząd Uczniowski z opiekunami 🎄

W galerii nasz premierowy kalendarz adwentowy:
        • Czytamy z Mikołajem po ... angielsku

Prezenty Świętego Mikołaja  - Saint Nicholas's presents

Dnia 21 grudnia 2022 r. w naszej bibliotece odbyła się lekcja języka angielskiego połączona z czytaniem bajki metodą kamishibai.  Zajęcia poprowadziła Pani Agnieszka Cytlau, a udział wzięła klasa 3 b. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom bajkę "Prezenty Świętego Mikołaja", którego głównym bohaterem był oczywiście św. Mikołaj. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki, chętnie odpowiadały na pytania prowadzącej, zaskakiwały znajomością języka angielskiego, znajomością słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem.

Wszystkim bardzo podobała się taka lekcja!

• Idą Święta  - wycieczka klasy  1 b i 1 d
          • Idą Święta - wycieczka klasy 1 b i 1 d

Dnia 20 grudnia 2022 r. klasy 1 b i 1 d wybrały się na wycieczkę do Koszalina. Odwiedziły Obserwatorium Astronomiczne, w którym poznały tajemnice kosmosu. Uczestniczyły również w zajęciach w Fabryce Bombek, gdzie zapoznały się z procesem produkcji i ozdabiania tych świątecznych ozdób.

Wycieczka była udana. Zadowoleni i bezpieczni wróciliśmy do domu.

• Wszyscy jesteśmy tacy sami - klasy 1 a i 1 b w SP10

Dnia 14 grudnia uczniowie z klasy 1 a i 1 b spotkali się na mikołajkowej imprezie integracyjnej "Wszyscy jesteśmy tacy sami" w SP10 w Słupsku. Dzieci wspólnie z koleżankami i kolegami z innych słupskich szkół i przedszkoli wzięli udział w zabawie sportowej połączonej z muzyką i plastyką.

Wszyscy bawili się wspaniale! Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki! Wrócimy tam za rok!

• Warsztaty mydlarskie w klasie 3 c

Dnia 16 grudnia w klasie 3 c odbyły się "Warsztaty mydlarskie". Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się co to jest mydło, jak mieszać kolory, co w domowej kuchni może przydać się twórcom mydła. Następnie z pomocą animatora stworzyły własne, zdrowe, kolorowe, pachnące mydełka. Podczas pracy wykorzystały: bazę mydlaną, barwniki, aromaty. Samodzienie wybrały kształt, kolor, zapach mydełka oraz ozdoby dekoracyjne. Na zakończenie spotkania zapakowały mydełka w ozdobne pudełeczka.

Była do super zabawa, ale także mini lekcja chemii i fizyki.