• Dzień Dyni

Nowa galeria Dzień Dyni została dodana do albumu fotograficznego

28 października w Oddziale Przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Dyni. Podczas zajęć dzieci poznawały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. W tym dniu na naszych ubraniach dominował kolor pomarańczowy.  Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z dynią w roli głównej, przekonały się jak smaczne i zdrowe są pestki dyni oraz dowiedziały się co pysznego można przyrządzić z dyni. Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne prace plastyczne - w postaci wesołych lampionów. Nie zabrakło również zabaw i eksperymentów z balonami.

Monika Sokołowska

• Pierwsze koty za płoty czyli otrzęsiny klas IV

14 października 2022 r. odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny klas IV - przygotowane i przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie, aby dołączyć do starszej społeczności naszej szkoły, musieli pokonać wiele trudności: przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich zręczność, sprawność oraz wiedzę o szkole.

Swoich uczniów wspierali wychowawcy:
            klasa 4a - Pani Katarzyna Kalinowska
            klasa 4b - Pan Tomasz Jeleniewski
            klasa 4c - Pani Marta Andrzejewska
            klasa 4d - Pani Jolanta Tomaszewska

Wszystkie zabawy odbywały się w miłym i radosnym nastroju przy wsparciu uczniów klas VI i VIII. Czwartoklasiści stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku. Miłym uwieńczeniem dnia były upominki – gry towarzyskie i dyplomy przekazane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

• JESIENNY RAJD ROWEROWY

W sobotę, 15 października, członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunem wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Trasa wycieczki przebiegała szlakami Parku Krajobrazowego “Dolina Słupi” . Poruszając się leśnymi ścieżkami, uczniowie podziwiali uroki przyrody. Na półmetku trasy organizator przygotował ciepły posiłek oraz quizy. Nasi uczniowie zajęli w nich czołowe lokaty: Adrian Słowik uplasował się na I miejscu w konkursie o bezpieczeństwie rowerowym, natomiast Daniel Lenc zdobył II miejsce w konkursie wiedzy o Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”. Rajd przebiegł w przyjemnej i życzliwej atmosferze. Pogoda dopisała, a z twarzy uczestników nie znikał uśmiech.

• Wciąż o Was pamiętamy - życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował słodkości dla nauczycieli i pracowników szkoły.
            Serdeczne życzenia skierował również w stronę emerytowanych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy przez wiele lat tworzyli fundamenty naszej szkoły i trudzili się nad wychowaniem młodego pokolenia. Kolorowe kartki wykonali uczniowie na lekcjach plastyki pod czujnym okiem p. Marty Andrzejewskiej oraz członkowie SU.
            Przy ogromnym wsparciu rodziców udało nam się przesłać pocztą wszystkie życzenia.
            Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Joanna Czołba-Wojciechowska, Magdalena Rach

• #CodeWeek w Oddziale Przedszkolnym

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przystąpiły do inicjatywy promującej programowanie i umiejętności cyfrowe- EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania (8-23 października) .

Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji.  Podczas zajęć dzieci oprócz typowych zabaw i gier na macie do kodowania rozwiązywały zadania na kartach pracy oraz korzystały z tablicy interaktywnej tworząc jesienne drzewo.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Monika Sokołowska

• Zajęcia plastyczne

Nowa galeria Zajęcia plastyczne została dodana do albumu fotograficznego

W Pracowni Rękodzieła co tydzień odbywają się zajęcia rozwijające uzdolnienia plastyczne. Uczniowie przygotowują się obecnie do dużego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego : "Tęczowy Kalendarz".

Marta Andrzejewska

• Technika w klasach  5 w nowej pracowni.
          • Technika w klasach 5 w nowej pracowni.

Nowa galeria Technika w klasach 5 w nowej pracowni. została dodana do albumu fotograficznego

W klasie 5 na technice mieliśmy lekcje o materiałach oraz rodzajach tkanin i szwów. Gdzie lepiej można było poprowadzić lekcje jak nie w pracowni Rękodzieła. Uczniowie sami mogli dotknąć i porównać różne materiały. Tydzień później zobaczyli jak pracuje maszyna do szycia oraz jak wiele szwów można dzięki niej wyszyć.

Marta Andrzejewska