• 25 listopada - Pluszowe misie w CZWÓRCE

Każdy z nas na pewno kojarzy przygody Kubusia Puchatka czy Misia Paddingtona. Popularna maskotka wzbudza pozytywne uczucia nie tylko u dzieci. Ten niepozorny przedmiot zaskarbił sobie bowiem miłość ludzi w każdym wieku.

Uczniowie zabrali więc swoje MISIE do szkoły.

• Dzień dyni

28 października w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas 1/3 z okazji Dnia Dyni. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli dynie 3d a efekt końcowy i radość z powstałych prac można oglądać w naszej fotogalerii Agnieszka Cytlau

• POZNAJ POLSKĘ - WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Dzięki programowi Ministerstwa Edukacji i Nauki „POZNAJ POLSKĘ” nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do wycieczki. Klasy VII b i VII c w dniach 07-09 grudnia 2022 poznają miasto Wrocław: jego  historię zabytki. Planujemy odwiedzić Muzeum Geologiczne, .Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Centrum Historii Zajezdnia, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Panoramę Racławicką. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wspólny wyjazd.

• Spotkanie autorskie z niewidomą poetką

Nowa galeria Spotkanie autorskie z niewidomą poetką została dodana do albumu fotograficznego

15 listopada 2022 r. z przyjemnością gościliśmy w naszej szkole Panią Teresę Ławecką, niewidomą dziennikarkę i poetkę, która od dwudziestu pięciu lat aktywnie pracuje na rzecz osób  z niepełnosprawnościami. Autorkę tomików wierszy Oddaj moją twarz, Ogród niezapominajek, Lalki nie płaczą  oraz Inkub i sukub.  Z tej okazji uczniowie z klasy II d i zespół muzyczny  przygotowali przedstawienie na kanwie wierszy napisanych przez p. Teresę Ławecką z jej najnowszego tomiku  Ulica marzeń.  Punktem kulminacyjnym spotkania był wywiad z autorką, która swobodnie i z poczuciem humoru odpowiadała na pytania przygotowane przez uczniów. Na zakończenie były podziękowania i długa kolejka po autografy, które autorka umieszczała na książkach zakupionych przez młodych czytelników podczas spotkania. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klasy I b, II a, II b, II c, II d oraz rodzice i dziadkowie.
            Mariola Dudek i Edyta Stańczyk

• Mali patrioci

Nowa galeria Mali patrioci została dodana do albumu fotograficznego

O tym jak ważna jest nasza Ojczyzna doskonale wiedzą dzieci z Oddziału Przedszkolnego. W dniach 7 do 10 listopada najmłodsi z naszej szkoly wzięli udział w licznych zajęciach oraz uroczystościach dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas zajęć przedszkolaki poznawały najważniejsze symbole narodowe: hymn Polski, godło oraz polską flagę. Dzieci tworzyły kreatywne prace plastyczne w barwach narodowych: flagi, godło oraz kotyliony. Mówiąc o Polsce, dzieci miały okazję poznać również naszych sąsiadów oraz ich flagi.