Bezpieczny wypoczynek - Poradnik MEN i organizacji wypoczynku
Zima 2024 - Poradnik dla rodzica - o czym warto wiedzieć...
KONCERT NOWOROCZNY –„ŚPIEWAJMY PANU”
„Kolędo polska, zamknięta w najprostszych nutach i słowach, królujesz w domach w święta, by ludzi wzruszać od nowa. Tak wiele teraz się dzieje i wokół tyle jest złego, Kolędo, daj nam nadzieję doczekać jutra lepszego”…
09 stycznia 2024r. w atmosferze minionych Świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd, w naszej szkole odbył się Koncert Noworoczny pt. „Śpiewajmy Panu”. Była to wspaniała okazja do spotkania i wspólnego kolędowania w okresie poświątecznym. Podczas tego wydarzenia usłyszeliśmy tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, jak choćby Bosy Pastuszek, Grajmy Panu, Przybieżeli do Betlejem, Świeć gwiazdeczko w wykonaniu uczniów klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego. Nie zabrakło również znanych utworów o tematyce zimowej takich jak Kulig, Pada śnieg, Zima, JingleBells, Ulepmy bałwana.Dzieci miały okazję nie tylko pochwalić się swoimi talentami wokalnymi, ale również aktorskimi i tanecznymi. Występy dopełniły piękne i barwne stroje. Wspólny śpiew pięknych polskich kolęd i pastorałek napełnił nasze serca radością i pozwolił jeszcze na chwilę przywołać Święta Bożego Narodzenia. Atmosfera Koncertu była wspaniała.
Jeszcze raz ogromne brawa za wszystkie piękne występy, które wprowadziły nas w ten świąteczny czas.Do zobaczenia za rok!
Koordynator Koncertu – Edyta Grabusińska
22
ZIMOWE PRACE PLASTYCZNE
Zimowe zajęcia plastyczne to doskonały sposób na kreatywne spędzenie czasu podczas chłodnych dni.
ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
W naszej świetlicy dzieci się nie nudzą. Oprócz codziennych zajęć jak np. plastyczne, ruchowe, czytelnicze, czy prowadzenie kółek zainteresowań, nasi uczniowie mogą skorzystać z zabaw na świeżym powietrzu.
Komunikacja pozawerbalna jako dodatkowy element porozumiewania się na lekcji.
Innowacja pedagogiczna pt. Komunikacja pozawerbalna jako dodatkowy element porozumiewania się na lekcji podczas zajęć języka angielskiego jest adresowana do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku. Innowacja będzie miała zastosowanie na każdej lekcji.
Proponowana innowacja ma na celu zastąpić w pewnym stopniu dotychczasowe sposoby komunikowania się z uczniami podczas lekcji, a mianowicie sygnały werbalne zastąpić komunikatami niewerbalnymi, zarówno od strony nauczyciela, jak i uczniów. Do osiągnięcia celu niezbędne będzie uatrakcyjnienie zajęć w trakcie uczenia języka, a dzięki takiej formie uczniowie będą w stanie rozwijać swoje kompetencje kluczowe. Poza tym jest to również atrakcyjna forma porozumiewania się dla uczniów, którzy niezbyt niechętnie komunikują się werbalnie w czasie lekcji.
Głównym celem innowacji jest poznanie przez uczniów alternatywy do dotychczasowych formy komunikacji, jak i również poznanie sposobów radzenia sobie z nową formą porozumiewania się, zarówno dla osoby wysyłającej komunikaty jak i odbierającej. Kolejnym celem jest uzmysłowienie uczniom, że nowy sposób komunikowania się jest de facto procesem, który zachodzi nieustannie, nie tylko w czasie lekcji, ale i w sytuacjach codziennych. Nowością zaś dla uczniów może być pokazanie alternatywy dla komunikatów wysyłanych werbalnie, które zostaną zastąpione poprzez sygnały pozawerbalne.
mgr Sergiusz Matuszczyk
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY - KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE
Świetlica szkolna uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój kreatywności "Kreatywne prace plastyczne" IV Edycja.
DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT - MÓJ PRZYJACIEL MIŚ ORAZ W ŚWIECIE PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA
W każdy czwartek w świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia realizowane w ramach innowacji pedagogicznej "Dobranocki z dawnych lat" czyli Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor nam poprawią.
W oczekiwaniu na święta - spotkanie świąteczne w rodzicami w klasie 3b
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy domy napełniają się ciepłem i zaczynają rozbrzmiewać w nich dźwięki kolęd. To chwile kiedy bliskość rodziny i wspólne spędzanie czasu nabierają szczególnego znaczenia. 🎄🎄🎄
19 grudnia w klasie 3b już poraz kolejny odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne dla uczniów z udziałem ich bliskich. Tym razem tworzyliśmy bombki choinkowe. Sala lekcyjna na moment zamieniła się w pracownię plastyczną. Rodzice wraz z dziećmi z uśmiechem i zapałem wykonywali świąteczne bombki wykazując przy tym wiele kreatywności i inwencji twórczej.Nasze warsztaty umilił występ uczniów w pięknym przedstawieniu pt. "Opowieść wigilijna" oraz drobny upominek dla rodziców - samodzielnie uszyte przez uczniów słonie z podniesioną trąbą, które mają im przynosić szczęście.
Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego uczniowie i ich bliscy pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc! ❄️☃️🎀
Maria Typiak
48
Wigilia z rodzicami w klasie 3 d
Wigilia klasowa z rodzicami, która odbyła się 19 grudnia 2023r. była kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu klasy 3 d. Uczniowie przygotowali przedstawienie Kolędników dla swoich rodziców oraz upominki wykonane w ceramikarni „Rękodzielnia”. Były również życzenia i wspólne śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole. Wszystkim bardzo smakowały pyszne domowe wypieki. Na dzieci czekała niespodzianka- wyjątkowe upominki pod choinką- zaproszenie do Klubu Coolturka na warsztaty drukarek 3D, na których drukowane są wcześniej zaprojektowane przez dzieci w programie komputerowym projekty.To był miły, ciepły i radosny wieczór.
Mariola Dudek
8
Pocztówkowy świąteczny szał w klasie 2c
Razem z naszą wychowawczynią p. Martą Pastuchą napisaliśmy świąteczne życzenia do naszych rówieśników z Opola. Nasze kartki trafiły do klasy 2d z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29. My również otrzymaliśmy piękne karty z życzeniami. W dobie smsów i innych komunikatorów postanowiliśmy podtrzymać ten miły zwyczaj składania sobie życzeń. Przy okazji nauczyliśmy się jak adresować i wysyłać listy, co zamierzamy wykorzystać w przyszłości. Życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia całej społeczności naszej szkoły♥️🎅 klasa 2c.
8
Archiwum Aktualności