• Eksperyment w klasie 2d -kryształki soli

• 09.10.2024 19:48

• W klasie II d uczniowie mieli okazję przeprowadzić doświadczenie krystalizacji soli. Na pierwsze efekty trzeba było poczekać kilka dni, a cały proces trwał ponad dwa tygodnie. Jednak opłacało się czekać, gdyż uzyskane efekty zaskoczyły wszystkich. Za pomocą tego doświadczenia uczniowie zrozumieli, że zarówno krystalizacja jak i rozpuszczanie się substancji to procesy odwracalne. Poprzez odparowywanie wody z roztworu nasyconego zaczynają się wytrącać kryształy. Im krystalizacja i parowanie trwa wolniej, tym większe kryształy otrzymujemy.
          Monika Sokołowska
        • Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

• 09.10.2024 17:32

• Klasa 2 a z wizytą na poczcie
          9 października w  ramach obchodzonego Dnia Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej na ulicy Banacha. Dzieci zapoznały się z pracą listonosza oraz poznały pocztę od zaplecza. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, obserwowały pracę urzędnika pocztowego i uświadomiły sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym człowieka. Dzięki tej wycieczce dzieci dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze czy kupić ciekawą książeczkę. Uczniowie klasy 2 a poznali jaka jest droga listu od nadawcy do adresata. Celem wizyty było wypisanie, zaadresowanie i wysłanie kartki pocztowej na wskazany adres. Wycieczka była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Wizyta na poczcie była pełna miłych wrażeń i nowych doświadczeń, oraz dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Anna Włoch
          Anna Szczepańska
        • Zajęcia z robotyki w klasach 1-3

• 04.10.2024 19:51
        • W dniach 1 i 2 października w naszej szkole dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z robotyki prowadzonych przez Klub Edukacyjny Coolturka. Uczniowie klas młodszych mogli poznać świat nowoczesnych technologii, pracując z zestawami LEGO WeDo i programując Ozoboty. Zajęcia z robotyki mają na celu rozwijanie kreatywnego i analitycznego myślenia, umiejętności planowania a także kształtowanie umiejętności manualnych przy samej budowie robotów. Zajęcia były świetną okazją, aby rozwijać umiejętności techniczne i kreatywność poprzez zabawę. Dzieci mogły odkrywać swoje pasje i rozwijać umiejętności, które z pewnością przydadzą się im w przyszłości. Ważne jest, aby młodzi ludzie robili rzeczy, które nie tylko sprawiają im radość, ale także wspierają ich rozwój osobisty.
          Anna Włoch
        • Sensoryczne zabawy w klasie 2b

• 05.10.2024 20:44
        • Nauka przez zabawę to najlepsza metoda przyswajania wiedzy. Uczniowie klasy 2b chętnie uczestniczą w takich zajęciach. Poprzez zabawę odkrywały , rozwijały i wspomagały umiejętność kreatywnego poznawania rzeczywistości .  Zajęcia sprawiły dzieciom  wiele radości .
          Andżelika Jończyk
          Joanna Hendrych-Muzyka
        • Rzeczownik inaczej w klasie2b

• 02.10.2024 18:18
        • Nauka poprzez zabawę i ruch to najlepiej przyswajana wiedza. Klasa II b często bawi się w ten sposób a tym razem ćwiczyliśmy rzeczownik i pisownie wyrazów z "ó" zamkniętym. Lubimy takie ciekawe lekcje a już wkrótce będziemy dzielić się zdobytą wiedzą z klasami pierwszymi i oddziałem przedszkolnym w ramach innowacji "Bolek i Lolek w świecie ortografii".

Klasa II b