• Zajęcia techniczne w klasie IId

Dzieciaki z klasy 2 d bardzo lubią zajęcia techniczne. Robiliśmy już  sowy z szyszek, jeżyki z gałązek iglaków i kartonu, poświetlane Mikołaje  i bałwanki na Boże Narodzenie i wiele innych zabawek.  Dzisiaj przyszedł czas na bajkowe gąsienice z rajstop 🐛. Wyszły fantastycznie, a my mieliśmy super zabawę.

Małgorzata Skibińska

• 18 marca Światowy Dzień Recyklingu

Światowy dzień recyklingu obchodzony jest corocznie 18 marca i ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat ważności recyklingu dla ochrony środowiska naturalnego.

Recykling to proces przetwarzania odpadów na nowe produkty, zamiast pozostawiania ich na składowiskach lub spalania. Aby zacząć przetwarzać musimy wiedzieć jak segregować...

Uczniowie klasy 2b oraz Liliana Maciejewska z klasy 1d wykonali plakaty promujące prawidłową segregację odpadów.

​​​​​Monika Sokołowska
            Marika Duchnowska

• Pierwszy Dzień Wiosny w klasie Ia

Marzanno, Marzanno Ty słomiana panno!

Weź śniegi i lody i idź już do wody!

Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków.
            Dlatego 21 marca uczniowie klasy Ia świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny, która symbolizowała odejście zimy i odrodzenie przyrody. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci wykonały piękne, kolorowe marzanny i posadziły kwiaty, sprawdzając się w roli małych ogrodników. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym staraniom Wiosna zawita u nas na dobre.

Anna Włoch, Anna Szczepańska

• Smacznie zdrowo i kolorowo w klasie Id

Uczniowie klasy 1d realizując program Śniadanie z witaminą wykonali przepyszne szaszłyki owocowe oraz sok owocowo-warzywny. Wszyscy bardzo cieszyli się, że mogą samodzielnie przyrządzić  zdrowe smakołyki. Była to wspaniała okazja do utrwalenia zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie podczas pracy pamiętali  o stosowaniu odpowiednich zasad higieny. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu powstały nie tylko wartościowe, ale i kolorowe przekąski, które smakowały jak nigdy dotąd.

• Igrzyska dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych w Słupsku MARZANNADA 2024

W pierwszy dzień wiosny reprezentanci klas młodszych wzięli udział w Igrzyskach dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych Marzannada 2024. Zawody przygotował i poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły pan Marek Zawadzki, natomiast rozgrzewkę przed igrzyskami dla wszystkich uczestników poprowadziła pani Kamila Holak, która jest również naszym nauczycielem wychowania fizycznego. Uczniowie drużynowo zaprezentowali się w kilku konkurencjach. Każda drużyna liczyła 15 osób (12 zawodników i 3 rezerwowych).  Zadania były zróżnicowane, jedne bardziej, drugie mniej wymagające dla naszych uczniów. W każdą konkurencję bardzo się angażowali, na ich twarzach widniały uśmiechy. Uczestnicy zawodów wykazali się dużą sprawnością i wielką wolą sportowej walki zgodnie z zasadą fair-play. Wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale. Fundatorem nagród oraz organizatorem zawodów był Słupski Szkolny Związek Sportowy. Naszą szkołę reprezentowali: 1c - Zosia Bielska, Nikodem Demecki, Jakub Błoński, 1d - Iga Wysocka, Kuba Wróblewski, 2c - Antosia Pęska, 2d - Aurelia Cwojdzińska, Hania Pellowska, Kuba Gajowiak, Leon Zieliński, 3a - Jakub i Dawid Jaworscy, 3b - Julia Michta, Amelia Radwańska, Dorian Rzepka, a uczniów  do zawodów przygotowała pani Anna Świętochowska. Atmosfera zawodów i wspaniały doping kibiców klasy III b pozostanie na długo w pamięci naszych zawodników.

• "Wychowanie przez działanie" nocne spotkanie z patronem szkoły

Klasy 6c i 4b z wychowawcami i jak zawsze wspierającymi nas w działaniach rodzicami uczniów, bardzo aktywnie spędziły noc w szkole z 15 na 16 marca w ramach nocnego spotkania z patronem szkoły Gustawem Morcinkiem. Były konkurencje zarówno sportowe, sprawnościowe jak i przybliżające postać i życie Gustawa Morcinka. Był też czas na rozmowy, zajęcia integracyjne, czyli wspólny czas na wiele sposobów. W naszej szkole marzec to czas poświęcony wielu inicjatywom związanym z patronem szkoły.