• PRZYGODA Z BAJKĄ W TLE
     • PRZYGODA Z BAJKĄ W TLE

      Dnia 11.06.2024 r. miała miejsce „Przygoda z bajką w tle” przy współudziale zaproszonych Gości - Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8.

    • Dni Słupska w klasach I-III
     • Dni Słupska w klasach I-III

      Słupsk nazywany jest Małym Paryżem lub Paryżem Północy. Zachwyca nie tylko turystów nie tylko wąskimi uliczkami śródmieścia, zaułkami, kamienicami, ale również  słupskimi plantami. Piękno naszego miasta odkrywali uczniowie klasy I-III w ramach Dni Słupska.
       

    • Zajęcia otwarte dla nauczycieli - „Elementy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela"
     • Zajęcia otwarte dla nauczycieli - „Elementy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela"

      Nowa galeria Zajęcia otwarte dla nauczycieli - integracja sensoryczna została dodana do albumu fotograficznego

      W środę 12 czerwca br. odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte dla nauczycieli, które przeprowadziła pani Edyta Grabusińska – terapeuta integracji sensorycznej. Tematyka warsztatów poświęcona była „Elementom Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela”. Zaprezentowano nauczycielom nowatorskie pomoce sensoryczne oraz szereg  niezbędnych ćwiczeń i zabaw rozwijających zmysły w codziennej pracy z dziećmi. Punktem kulminacyjnym był pokaz masaży wyciszających CUN jako główny składnik diety sensorycznej, zabawy integracyjne, oraz muzykoterapia z wizualizacją. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli. Gorące podziękowania nauczycielom za owocną współpracę.

      Edyta Grabusińska      

    • Innowacja z języka angielskiego
     • Innowacja z języka angielskiego

          W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3a mieli okazję uczestniczyć w innowacji z języka angielskiego podczas której mieli możliwość  tworzenia przepięknych kartek świątecznych oraz lapbooków, które wysłane zostały do uczniów uczęszczających do Drapers' Pyrgo Priory School w Romford.
    • Warsztaty sensoryczne dla rodziców
     • Warsztaty sensoryczne dla rodziców

          11 czerwca br. w naszej szkole odbyły się warsztaty sensoryczne dla rodziców i dzieci na temat „Wspierania rozwoju integracji sensorycznej w okresie wakacji”. W trakcie spotkania przedstawiono garść pomysłów na letnie aktywności. Poza przekazaniem ważnych informacji przystąpiliśmy do treningów słuchowych, dotykowych, smakowych, zapachowych oraz proprioceptywnych. Zbliżające się wakacje to odpowiedni moment na odwrażliwianie naszych pociech. Warsztaty przeprowadziła specjalista SI - Edyta Grabusińska.

      Bawcie się zatem – na zdrowie! Życzę udanej  zabawy i mile spędzonego czasu.                            

       

                      Edyta Grabusińska

       

    • ,,Omnibus - wiem wszystko" sukces Zuzi z klasy 1 d
     • ,,Omnibus - wiem wszystko" sukces Zuzi z klasy 1 d

      ,,Omnibus - wiem wszystko" to konkurs wiedzy kierowany do uczniów klas pierwszych.

      Zuzanna Uganowska z klasy 1 d, po przejściu szkolnych eliminacji wzięła udział w XII edycji konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku.

      Do konkursu przystapili pierwszoklasiści ze słupskich  szkół podstawowych. Zuzia zdobyła II miejsce.

      Serdeczne gratulacje! 

      Życzymy dalszych sukcesów!
      Monika Sokołowska 


       

       

    • Projekt edukacyjny "Łąka" - klasa 1b
     • Projekt edukacyjny "Łąka" - klasa 1b

      Projekt "Łąka" to jeden z cykli edukacyjnych ciekawych lekcji w naszej klasie. Tym razem obejmował tematykę ekosystemu łąki. W tym celu obejrzeliśmy prezentację o roślinach i zwierzętach łąkowych. Śpiewaliśmy piosenkę o łące. Wykonywaliśmy karty pracy o roślinach łąkowych a na sam koniec sadziliśmy je i wyeksponowaliśmy na holu szkoły. 

    • Dolina Jadwigi
     • Dolina Jadwigi

      Wycieczka do Doliny Jadwigi zaskoczyła nas mnogością atrakcji i przemiłą p.Gabrysią - prowadzącą zajęcia. Tym razem odwiedziliśmy tradycyjne gospodarstwo rolneg połączone z agroturystyką, położone w pięknej dolinie, otoczonej pagórkami.

      Kilkugodzinny pobyt edukacyjny połączony z biesiadą kaszubską obejmował poniższe atrakcje:

      - prelekcja na temat histori Dliny Jadwigi i tradycji z nią związanych;

      -zapoznanie z zagrodą rolniczą (oprowadzanie po budynkach gospodarczych,bezpośredni kontakt ze zwierzętami);

      -przygotowanie posiłku przez dzieci: wypiek bułek, gotowanie zupy ziemniaczanej z kluskami;

      - wycieczka AGROBUSEM po najbliższej okolicy

      - warsztaty z kaszubszczyzny prowadzone przez kapele muzyczną - kaszubską;

      - "spacer ścieżka kaszubskich baśni";

      - poczęstunek : placki ziemniaczane ,herbata miętowa.

      Końca nie było widać a raczej my go nie chcieliśmy zobaczyć. Nie chcieliśmy wyjeżdżać z tego pięknego miejsca ale wszystko co dobre szybko się kończy.

      Polecamy z całego serca Dolinę Jadwigi i serdecznie pozdrawiamy organizatorów.

      Klasa 1b

    • Wioska Indiańska
     • Wioska Indiańska

      Wybraliśmy się ostatnio na wycieczkę do Wioski Indiańskiej i zgadnij co tam nas spotkało?

      Wszystkie elementy programu edukacyjnego dla nas zostały specjalnie zmodyfikowalne pod naszą grupę. Zadania były dostosowane do naszego wieku i umiejętności uczestników.

      Zaraz jpo przyjeździe przywitał nas animator przypisany naszej grupie grupie, który oprowadził nas po całej wiosce a następnie zaprowadził nas Wodza. W trakcie gdy wódz przedstawiał nam historię Indian prawdziwi indianie malowali nam twarze w indiańskie wzory. Kiedy zaczerpneliśmy już nie co wiedzy mieliśmy okazję pobawić się w gry i zabawy z wielkim wodzem, nauczyć się strzelać z indiańskiego łuku i poskakać na dmuchańscach. Następnie wódz nadał nam wszystkim imiona - takie jak niegdyś otrzymywali indianie. środkiem ich transportu nie był samochód a koń dlatego też wpadliśmy z wizytą do stajni i zapoznaliśmy z życiem koni. Ostatecznie byliśmy tak głodni, że wódz zaproponował nam ognisko, na którym sami piekliśmy kiełbaski.

      Była to wycieczka pełna wyzwań ale sprostaliśmy im i świetnie się bawiliśmy.

      Klasa 1 b