• Uczniowie z Romford

Czy pamiętacie przygodę klasy 3a przez ten rok szkolny ze szkołą podstawową w Romford w Anglii? Nasi uczniowie wykonywali przepiękne prace, które otrzymali uczniowie z Romford.
        • PRZYGODA Z BAJKĄ W TLE

Dnia 11.06.2024 r. miała miejsce „Przygoda z bajką w tle” przy współudziale zaproszonych Gości - Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8.

• Dni Słupska w klasach I-III

Słupsk nazywany jest Małym Paryżem lub Paryżem Północy. Zachwyca nie tylko turystów nie tylko wąskimi uliczkami śródmieścia, zaułkami, kamienicami, ale również  słupskimi plantami. Piękno naszego miasta odkrywali uczniowie klasy I-III w ramach Dni Słupska.

• Zajęcia otwarte dla nauczycieli  - „Elementy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela"
          • Zajęcia otwarte dla nauczycieli - „Elementy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela"

Nowa galeria Zajęcia otwarte dla nauczycieli - integracja sensoryczna została dodana do albumu fotograficznego

W środę 12 czerwca br. odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte dla nauczycieli, które przeprowadziła pani Edyta Grabusińska – terapeuta integracji sensorycznej. Tematyka warsztatów poświęcona była „Elementom Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela”. Zaprezentowano nauczycielom nowatorskie pomoce sensoryczne oraz szereg  niezbędnych ćwiczeń i zabaw rozwijających zmysły w codziennej pracy z dziećmi. Punktem kulminacyjnym był pokaz masaży wyciszających CUN jako główny składnik diety sensorycznej, zabawy integracyjne, oraz muzykoterapia z wizualizacją. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli. Gorące podziękowania nauczycielom za owocną współpracę.

Edyta Grabusińska

• Innowacja z języka angielskiego

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3a mieli okazję uczestniczyć w innowacji z języka angielskiego podczas której mieli możliwość  tworzenia przepięknych kartek świątecznych oraz lapbooków, które wysłane zostały do uczniów uczęszczających do Drapers' Pyrgo Priory School w Romford.
        • Warsztaty sensoryczne dla rodziców

11 czerwca br. w naszej szkole odbyły się warsztaty sensoryczne dla rodziców i dzieci na temat „Wspierania rozwoju integracji sensorycznej w okresie wakacji”. W trakcie spotkania przedstawiono garść pomysłów na letnie aktywności. Poza przekazaniem ważnych informacji przystąpiliśmy do treningów słuchowych, dotykowych, smakowych, zapachowych oraz proprioceptywnych. Zbliżające się wakacje to odpowiedni moment na odwrażliwianie naszych pociech. Warsztaty przeprowadziła specjalista SI - Edyta Grabusińska.

Bawcie się zatem – na zdrowie! Życzę udanej  zabawy i mile spędzonego czasu.

Edyta Grabusińska