• Światowy Dzień Drzewa

SADZENIE DRZEW PRZEZ MAŁE KOŁA WOLONTARIATU EMPATIA
            10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. To idealny czas, żeby zatrzymać się na chwilę, podkreślić rolę drzew w naszym środowisku i docenić ich wspaniałe korzyści. Tego dnia dzieci z Małego Koła Wolontariatu Empatia - klasa 2a, zasadziła na terenie naszej szkoły drzewa. Dzieci dowiedziały się, że drzewa wytwarzają tlen, pochłaniają dwutlenek węgla i oczyszczają powietrze. Poznały, również historię tego święta. Dowiedziały się, że wszystko zaczęło się 151 lat temu, kiedy pewien amerykański sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych - Juliusz Morton zaapelował, żeby wszyscy Amerykanie którzy mogą - posadzili drzewo. Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, po pewnym czasie, dzięki tej akcji sadzenia drzew powstało święto i data 10 października na stałe zagościła w kalendarzach - jako Światowy Dzień Drzewa.
            Anna Włoch
        • Eksperyment w klasie 2d -kryształki soli

W klasie II d uczniowie mieli okazję przeprowadzić doświadczenie krystalizacji soli. Na pierwsze efekty trzeba było poczekać kilka dni, a cały proces trwał ponad dwa tygodnie. Jednak opłacało się czekać, gdyż uzyskane efekty zaskoczyły wszystkich. Za pomocą tego doświadczenia uczniowie zrozumieli, że zarówno krystalizacja jak i rozpuszczanie się substancji to procesy odwracalne. Poprzez odparowywanie wody z roztworu nasyconego zaczynają się wytrącać kryształy. Im krystalizacja i parowanie trwa wolniej, tym większe kryształy otrzymujemy.
            Monika Sokołowska
        • Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

Klasa 2 a z wizytą na poczcie
            9 października w  ramach obchodzonego Dnia Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej na ulicy Banacha. Dzieci zapoznały się z pracą listonosza oraz poznały pocztę od zaplecza. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, obserwowały pracę urzędnika pocztowego i uświadomiły sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym człowieka. Dzięki tej wycieczce dzieci dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze czy kupić ciekawą książeczkę. Uczniowie klasy 2 a poznali jaka jest droga listu od nadawcy do adresata. Celem wizyty było wypisanie, zaadresowanie i wysłanie kartki pocztowej na wskazany adres. Wycieczka była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Wizyta na poczcie była pełna miłych wrażeń i nowych doświadczeń, oraz dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Anna Włoch
        • Sensoryczne zabawy w klasie 2b

Nauka przez zabawę to najlepsza metoda przyswajania wiedzy. Uczniowie klasy 2b chętnie uczestniczą w takich zajęciach. Poprzez zabawę odkrywały , rozwijały i wspomagały umiejętność kreatywnego poznawania rzeczywistości . W zabawie wykorzystany był w szczególności zmysł dotyku. Zajęcia sprawiły dzieciom  wiele radości .
            Andżelika Jończyk
            Joanna Hendrych-Muzyka
        • Warsztaty plastyczne „Z origami przez cztery pory roku- JESIEŃ

W piątek 4 października 2024r. odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów klas I-III „Z origami przez cztery pory roku – JESIEŃ”. Ta ciekawa sztuka składania papieru wspiera rozwój dziecka, rozbudza postawę twórczą, rozwija wrażliwość ogólną i poczucie estetyki, usprawnia sprawność manualną, a w dodatku zapewnia dzieciom wspaniałą zabawę. Wszystkie materiały plastyczne dla uczniów zostały zakupione ze środków Rady Rodziców za co serdecznie dziękujemy.