• Twój Logopeda

mgr Anita Rapta

• Logopedyczny Entliczek - Pentliczek

• 30.04.2024 10:26
        • W piątek 26 kwietnia odbył się przegląd twórczości literackiej "Logopedyczny Entliczek - Pentliczek" jako podsumowanie bibliotecznego, multimedialnego spotkania z Panem Poetą. Dzieci z klas 1 - 3 miały ułożyć rymowany wierszyk "Moje ulubione zwierzątko".
          Głównym celem spotkania było kształtowanie postaw empatii wobec zwierząt, doskonalenie sprawności artykulacyjnej oraz rozwijanie inteligencji językowej uczniów.
        • no

Ćwicząc pamięć należało wrócić wspomnieniami do treści prezentacji "Ptasiej Serii" i przypomnieć sobie pawia, kruka, kaczkę, wróbla, kurę i sowę. Dzieci przepadają za rymowanymi wierszykami i wyliczankami dzięki krórym rozwijają pamięć oraz doskonalą dykcję. Stą tak duże zainteresowanie i chęć udziału w literackiej zabawie poprzedzonej propozycją ćwiczeń artykulacyjnych przypisanej danej głosce.