• Twój Logopeda

mgr Anita Rapta

• Warsztaty logopedyczne

• 15.04.2024 11:07
        • Chcemy pięknie i poprawnie mówić.

Warsztaty logopedyczne to doskonała okazja, by nie tylko zwiększyć swoje umiejętności, ale również popracować nad swoją dykcją i prawidłowa wymową. Prezentowane ćwiczenia i duża dawka wiedzy połączona z zabawą pozwoliła uczniom poprawić swoją dotychczasową wymowę i popracować nad właściwą artykulacją poszczególnych słów.

• Warsztaty logopedyczne to zabawy kształtujące prawidłowy tor oddechowy, pogłębiające oddech, usprawniające mięśnie języka, warg i pierścienia zwierającego gardło, ćwiczenia słuchu fonematycznego prezentowane w interesującej dla dzieci formie. Śmiech i zaangażowanie w ćwiczenia dostarczały im rozrywki i satysfakcji. Proponowane zadania dla uczniów i ich rozwiązywanie nie tylko posłużyły kształtowaniu mowy, ale rozwijały równocześnie wyobraźnię, pamięć, zdolność koncentracji, percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową .Ćwiczenia zostały tak dobrane i opracowane, aby mogły z nich korzystać także dzieci z prawidłową wymową. Do każdej zabawy został dołączony krótki komentarz, w którym wskazałam jej cel, niektóre zadania wzbogacono o pomoce (słomki, balony, papierowe rybki i inne).

A wszystko to w atmosferze wesołej i twórczej zabawy smiley