• Twój Logopeda

mgr Anita Rapta

• „Co dzień zęby myć należy, by mieć zawsze oddech świeży”

• 10.11.2022 12:14
        • Dnia 27.10.2022r. w klasach pierwszych odbyło się spotkanie mające na celu rozbudzenie zainteresowania higieną jamy ustnej przez cały rok.

• Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach utrwalających wiadomości zdobyte w czasie oglądania filmu pt. „Światowa podróż doktora Ząbka”. Następnie przy pomocy modelu szczęki i szczotki do zębów jeszcze raz powtórzyły sobie zasady prawidłowego szczotkowania zębów oraz jak należy posługiwać się nitką dentystyczną czy czyścikiem do języka. Po prezentacji uczniowie ćwiczyli mycie zębów „ na sucho” poprzez odpowiednie ruchy ręki. Podsumowując spotkanie dzieci rozwiązywały zagadki utrwalające wiedzę jak należy troszczyć się o swoje zdrowie akceptując pozytywne postaw związane z higieną jamy ustnej, dbałością o zęby, kontrolą stomatologiczną i właściwym odżywianiem się.

Na koniec każdy uczeń otrzymał order „Śnieżnobiałego uśmiechu” potwierdzający uczestnictwo w zajęciach o zasadach pielęgnacji jamy ustnej.