• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Realizacja zajęć

• Kurs na nauczyciela żeglarstwa

• 30.09.2022 07:05
        • W dniach 3-14 września 2022 roku w mazurskim mieście Ryn w Żeglarskim Ośrodku Bocianie Gniazdo w ramach projektu Rejs po Wiedzę odbyło się szkolenie na Nauczyciela Żeglowania.
        • W szkoleniu wzięli udział dwaj Panowie Marek Zawadzki i Rafał Reczka. Szkolenie bazowało na już zdobytych wiadomościach i umiejętnościach wynikających z posiadanych stopni żeglarskich i motorowodnych. Mimo to w ramach szkolenia w jego pierwszych dniach odświeżone zostały wiadomości uczestników szkolenia zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Dalsza cześć szkolenia opierała się na wiadomościach z zakresu metodyki nauczania żeglowania, podstawach psychologii w żeglarstwie oraz umiejętności omawiania, tłumaczenia i nauczania żeglowania zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Zdobyta wiedza jak i możliwość żeglugi na nowoczesnych jachtach Antila 24 już są wykorzystywane na zajęciach teoretycznych jak i praktycznych z uczestnikami projektu.