• Związek Harcerstwa Polskiego

• Wstąpienie do Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) w szkole podstawowej to świetna okazja do rozwijania się, poznawania nowych umiejętności i nawiązywania przyjaźni. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci w dołączeniu do ZHP w szkole podstawowej:

1. Skontaktuj się z lokalną 36 Drużyną Harcerską  "BORYS"
      2. Zdobądź formularz zgłoszeniowy
      3. Zgoda rodziców/opiekunów
      4. Zapoznaj się z zasadami i wartościami harcerskimi

Abyś mógł/mogła lepiej zrozumieć, czym jest harcerstwo i co oznacza przynależność do tej organizacji. Weź udział w spotkaniach drużyny. Po złożeniu zgłoszenia i zaakceptowaniu go, będziesz mógł/mogła brać udział w spotkaniach drużyny. To doskonała okazja do poznania innych harcerzy, uczestniczenia w różnych aktywnościach i rozwijania swoich umiejętności.

Kontakt Z Druhem Drużynowym pwd Markiem Zblewskim, telefon 725-660-724

• Rajd Pieszy i Przyrzeczenie Harcerskie

• 18.06.2024 22:18
      • 15 czerwca 2024 roku w miejscowości Zapadłe koło Ustki odbył się wyjątkowy rajd pieszy z elementami gry terenowej, zorganizowany przez druhny Hanię i Polę. Uczestnikami rajdu była 36 Drużyna Harcerska "Borys", która z entuzjazmem wzięła udział w tej przygodzie na świeżym powietrzu.

• Rajd rozpoczął się rano, kiedy to harcerze wyruszyli na trasę pełną wyzwań i zadań do wykonania. Gra terenowa, starannie przygotowana przez druhny Hanię i Polę, sprawiła, że uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi. Drużyna "Borys" pokazała prawdziwego ducha harcerskiego, z zapałem pokonując kolejne etapy rajdu.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia było uroczyste przyrzeczenie harcerskie. Druh Marcin i druhna Zuzanna, stojąc przed drużyną, złożyli swoje przyrzeczenie, które odebrał druh drużynowy Marek. Był to moment pełen wzruszeń i dumy, zarówno dla nowych członków, jak i dla całej drużyny.

Po zakończeniu rajdu wszyscy uczestnicy zebrali się przy ognisku. Wspólne śpiewy, opowieści i harcerskie gawędy stworzyły niezapomnianą atmosferę. Ognisko było doskonałą okazją do integracji i umocnienia więzi w drużynie.

Drużyna "Borys" ze Słupska po raz kolejny udowodniła, że harcerstwo to nie tylko przygoda i zabawa, ale przede wszystkim braterstwo, odpowiedzialność i dążenie do rozwoju. Organizatorzy rajdu, druhny Hania i Pola, zasługują na ogromne podziękowania za wspaniałe przygotowanie tego wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom rajdu oraz nowym harcerzom, którzy złożyli swoje przyrzeczenie. Niech ta przygoda będzie dla Was inspiracją do dalszych działań i rozwijania swoich umiejętności.