• Związek Harcerstwa Polskiego

• Wstąpienie do Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) w szkole podstawowej to świetna okazja do rozwijania się, poznawania nowych umiejętności i nawiązywania przyjaźni. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci w dołączeniu do ZHP w szkole podstawowej:

1. Skontaktuj się z lokalną 36 Drużyną Harcerską  "BORYS"
      2. Zdobądź formularz zgłoszeniowy
      3. Zgoda rodziców/opiekunów
      4. Zapoznaj się z zasadami i wartościami harcerskimi

Abyś mógł/mogła lepiej zrozumieć, czym jest harcerstwo i co oznacza przynależność do tej organizacji. Weź udział w spotkaniach drużyny. Po złożeniu zgłoszenia i zaakceptowaniu go, będziesz mógł/mogła brać udział w spotkaniach drużyny. To doskonała okazja do poznania innych harcerzy, uczestniczenia w różnych aktywnościach i rozwijania swoich umiejętności.

Kontakt Z Druhem Drużynowym pwd Markiem Zblewskim, telefon 725-660-724

• Harcerze uczą się pierwszej pomocy

• 13.06.2024 15:16
      • Dziś w Szkole Podstawowej nr 4 w Słupsku odbyły się wyjątkowe zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, które poprowadził druh Marek. Harcerze mieli okazję nauczyć się niezbędnych umiejętności, które mogą uratować życie, wykorzystując specjalne manekiny treningowe oraz defibrylator.

• Nauka przez praktykę

Pod czujnym okiem druha Marka, harcerze poznawali techniki udzielania pierwszej pomocy. Użycie manekinów pozwoliło uczestnikom na praktyczne przećwiczenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz zasad postępowania w sytuacjach nagłych, takich jak zadławienia czy krwotoki. Szczególną uwagę poświęcono także nauce obsługi defibrylatora AED, który jest kluczowym urządzeniem ratującym życie podczas nagłego zatrzymania krążenia.

Bezcenna wiedza

Dzięki takim zajęciom młodzi ludzie zyskują nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną wiedzę, która może okazać się nieoceniona w codziennym życiu. Jak mówi druh Marek: "Znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętność obsługi defibrylatora to umiejętności, które mogą uratować życie. Cieszę się, że mogę przekazywać tę wiedzę młodszemu pokoleniu."

Aktywność i zaangażowanie

Harcerze ze Słupska wykazali się dużym zaangażowaniem i chęcią nauki. Wszyscy uczestnicy zajęć aktywnie brali udział w ćwiczeniach, zadawali pytania i wnikliwie słuchali wskazówek druha Marka. Takie zaangażowanie jest dowodem na to, jak ważne są tego typu inicjatywy w edukacji młodych ludzi.

Bezpieczni i przygotowani

Dzięki zdobytym umiejętnościom harcerze są teraz lepiej przygotowani do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Wiedza na temat pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród młodzieży oraz ich otoczenia.

Zajęcia z pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej w Słupsku to doskonały przykład tego, jak praktyczne umiejętności mogą być przekazywane w sposób przystępny i angażujący. Druh Marek i jego harcerze pokazali, że nauka poprzez działanie jest najskuteczniejsza i najtrwalsza. Dzięki takim inicjatywom możemy być pewni, że przyszłość jest w dobrych rękach.