• Związek Harcerstwa Polskiego

• Wstąpienie do Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) w szkole podstawowej to świetna okazja do rozwijania się, poznawania nowych umiejętności i nawiązywania przyjaźni. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci w dołączeniu do ZHP w szkole podstawowej:

1. Skontaktuj się z lokalną 36 Drużyną Harcerską  "BORYS"
      2. Zdobądź formularz zgłoszeniowy
      3. Zgoda rodziców/opiekunów
      4. Zapoznaj się z zasadami i wartościami harcerskimi

Abyś mógł/mogła lepiej zrozumieć, czym jest harcerstwo i co oznacza przynależność do tej organizacji. Weź udział w spotkaniach drużyny. Po złożeniu zgłoszenia i zaakceptowaniu go, będziesz mógł/mogła brać udział w spotkaniach drużyny. To doskonała okazja do poznania innych harcerzy, uczestniczenia w różnych aktywnościach i rozwijania swoich umiejętności.

Kontakt Z Druhem Drużynowym pwd Markiem Zblewskim, telefon 725-660-724

• Noc Muzeów w Słupsku

• 29.05.2024 12:40
      • W sobotni wieczór, 18 maja, harcerze ze Słupska uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu - Nocy Muzeów. To coroczne święto kultury i historii przyciągnęło setki mieszkańców, którzy mieli okazję zobaczyć unikalne eksponaty oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanych atrakcjach. Jednym z głównych punktów programu była wizyta w Muzeum Pomorza Środkowego, zwiedzanie kościoła św. Jacka oraz koncert na zabytkowych organach w wykonaniu naszego druha Alexa.
      • Harcerze rozpoczęli swoją przygodę od zwiedzania Muzeum Pomorza Środkowego, gdzie mogli podziwiać bogate zbiory dotyczące historii i kultury regionu. Muzeum przygotowało specjalne wystawy tematyczne oraz interaktywne prezentacje, które przybliżyły młodym zwiedzającym życie codzienne mieszkańców Pomorza na przestrzeni wieków.

Kolejnym punktem programu była wizyta w kościele św. Jacka, gdzie harcerze mieli wyjątkową okazję zejść do podziemi świątyni. W mrocznych korytarzach kryją się niezwykłe tajemnice – trumny Anny de Croy i jej syna, które są cennymi świadectwami historii tego miejsca. Przewodnik opowiadał o ich życiu oraz znaczeniu, jakie miały dla lokalnej społeczności.

Noc Muzeów to nie tylko zwiedzanie, ale także interaktywne warsztaty i zajęcia edukacyjne. Harcerze brali udział w różnych aktywnościach, które pozwoliły im w praktyczny sposób zgłębić wiedzę na temat historii Słupska i okolic. Przygotowane specjalnie na tę noc gry miejskie i quizy historyczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.

Noc Muzeów pozostawiła niezapomniane wrażenia na uczestnikach. "To była fantastyczna przygoda! Nigdy wcześniej nie miałem okazji zobaczyć tak wielu ciekawych miejsc i dowiedzieć się tylu interesujących rzeczy o historii naszego miasta," mówi jeden z harcerzy. "Zwiedzanie podziemi kościoła św. Jacka było naprawdę ekscytujące – czułem się jak prawdziwy odkrywca," dodaje inny uczestnik.

Noc Muzeów w Słupsku okazała się wielkim sukcesem, łącząc edukację z zabawą i odkrywaniem historii. Udział harcerzy w tym wydarzeniu pokazał, jak ważne jest kultywowanie lokalnej tradycji i poznawanie dziedzictwa kulturowego. Dzięki takim inicjatywom młode pokolenie może lepiej zrozumieć i docenić bogatą przeszłość swojego regionu.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Nocy Muzeów, która z pewnością przyniesie kolejne niezapomniane przeżycia i odkrycia!