• Związek Harcerstwa Polskiego

• Wstąpienie do Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) w szkole podstawowej to świetna okazja do rozwijania się, poznawania nowych umiejętności i nawiązywania przyjaźni. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci w dołączeniu do ZHP w szkole podstawowej:

1. Skontaktuj się z lokalną 36 Drużyną Harcerską  "BORYS"
      2. Zdobądź formularz zgłoszeniowy
      3. Zgoda rodziców/opiekunów
      4. Zapoznaj się z zasadami i wartościami harcerskimi

Abyś mógł/mogła lepiej zrozumieć, czym jest harcerstwo i co oznacza przynależność do tej organizacji. Weź udział w spotkaniach drużyny. Po złożeniu zgłoszenia i zaakceptowaniu go, będziesz mógł/mogła brać udział w spotkaniach drużyny. To doskonała okazja do poznania innych harcerzy, uczestniczenia w różnych aktywnościach i rozwijania swoich umiejętności.

Kontakt Z Druhem Drużynowym pwd Markiem Zblewskim, telefon 725-660-724

• "Początki Harcerstwa w SP4 Słupsku: Droga Ku Przygodzie i Wartościom"

• 06.05.2024 07:59
      • Z ogromną radością chcemy podzielić się z Państwem niezwykłą historią naszej 36 Drużyny Harcerskiej, która rozpoczęła swoją harcerską przygodę w Szkole Podstawowej nr 4 w Słupsku.
      • W dniu 2 października 2022 roku rozpoczęliśmy naszą harcerską podróż pod opieką naszego niezastąpionego Drużynowego, pwd. Marka Zblewskiego. W składzie drużyny znaleźli się niezwykli harcerze: Wojtek S., Konrad B., Patryk K., Aleks Z., Stasiu Ś., Karol, Franek C. oraz Nykyta K., którzy pod przewodnictwem druhny Zosi M. stanęli przed pierwszymi wyzwaniami.

Już 4 października odbyła się nasza pierwsza zbiórka w terenie, podczas której poznawaliśmy okolicę naszej szkoły. To był dla nas czas eksploracji i poznawania otaczającego nas świata pod okiem naszego drużynowego.

18 października odbyła się pierwsza zbiórka w szkole, podczas której z radością mogliśmy zobaczyć pierwsze mundurki na Konradzie, Aleksie i Franku. To był dla nas ważny moment, gdyż symbolizował naszą przynależność do harcerskiej społeczności.

29 października uczestniczyliśmy w akcji "Znicz", odwiedzając miejsca pochówku byłych instruktorów ZHP Słupsk na Nowym cmentarzu w Słupsku. Następnie spotkaliśmy się z naszymi rodzinami na terenie sklepu ogrodniczego "Dymka Ogrody" w Rodzinnych Ogrodach Działkowych XX-Lecia. To było niezapomniane spotkanie integracyjne, podczas którego delektowaliśmy się pieczonymi kiełbaskami z ogniska oraz innymi potrawami przygotowanymi przez naszych rodziców.

To dopiero początek naszej harcerskiej przygody, pełnej wartości, przyjaźni i wspólnych doświadczeń. Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania, które czekają przed nami, i z ogromną radością będziemy się nimi dzielić na naszej stronie.