• Związek Harcerstwa Polskiego

• Wstąpienie do Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) w szkole podstawowej to świetna okazja do rozwijania się, poznawania nowych umiejętności i nawiązywania przyjaźni. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci w dołączeniu do ZHP w szkole podstawowej:

1. Skontaktuj się z lokalną 36 Drużyną Harcerską  "BORYS"
      2. Zdobądź formularz zgłoszeniowy
      3. Zgoda rodziców/opiekunów
      4. Zapoznaj się z zasadami i wartościami harcerskimi

Abyś mógł/mogła lepiej zrozumieć, czym jest harcerstwo i co oznacza przynależność do tej organizacji. Weź udział w spotkaniach drużyny. Po złożeniu zgłoszenia i zaakceptowaniu go, będziesz mógł/mogła brać udział w spotkaniach drużyny. To doskonała okazja do poznania innych harcerzy, uczestniczenia w różnych aktywnościach i rozwijania swoich umiejętności.

Kontakt Z Druhem Drużynowym pwd Markiem Zblewskim, telefon 725-660-724

• "Relacja z Obozu Harcerskiego w Jarosławcu: Wspólne Przeżycia i Wyjątkowe Doświadczenia"

• 06.05.2024 08:02
      • Z ogromną radością chcemy podzielić się z Państwem relacją z naszego Obozu Harcerskiego, który odbył się w malowniczym Jarosławcu od 28 lipca do 8 sierpnia 2023 roku. To był dla nas niezwykły czas pełen przygód, integracji i poznawania nowych osób.

• W obozie wzięli udział nie tylko nasi harcerze, ale także Druh Drużynowy pwd Marek Zblewski oraz nowi członkowie drużyny: Patrycja T. i Krzysiu. Razem z Zosią M., Anią, Błażejem i Kacprem spaliśmy w namiotach typu NS-10, gotowi na wszystkie wyzwania, które nas czekały.

Już pierwszego dnia poznaliśmy się z innymi drużynami oraz Skautami Europy, co stanowiło wspaniałą okazję do wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni.

Niestety, drugiego dnia nasz obóz nawiedziły ulewne deszcze i burze. Mimo trudności, nasi harcerze sami zabezpieczyli plandekami swoje namioty, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort. Gdy tylko pogoda się poprawiła, mieliśmy okazję wykąpać się w morzu pod nadzorem ratowników WOPR oraz zwiedzić atrakcje Jarosławca, takie jak Papugarnia, Motylarnia czy Latarnia Morska.

Niestety, kolejnego dnia nasze namioty nie wytrzymały próby deszczu, więc zmuszeni byliśmy przenieść się do pawilonu. Pomimo tego niezbyt sprzyjającego zdarzenia, nadal utrzymywaliśmy wysoki duch i byliśmy gotowi na dalsze wyzwania, jakie przyniesie nam obóz.

To był dla nas niezapomniany czas, pełen nauki, przygód i niezwykłych wspomnień, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego obozu, oraz zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych przygód na naszej stronie.