•        ŚWIETLICA  SZKOLNA

6.30-16.30

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY

• 31.05.2024 08:11
        • 23 maja w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Herbaty.
        • Uczniowie mieli okazję poznać różnorodność herbat z całego świata, ich historię oraz tradycje związane z ich spożywaniem. Warsztaty rozpoczęły się prezentacją, podczas której omówiono, skąd pochodzą poszczególne gatunki herbat oraz jakie mają one właściwości zdrowotne. Dzieci poznały takie urządzenie jak samowar oraz różnorodne serwisy do parzenia i spożywania herbaty. Następnie uczestnicy przeszli do części praktycznej, podczas której mieli możliwość stworzenia własnych kompozycji herbacianych. Każdy mógł również spróbować różnych herbat i porównać ich smaki.

Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne za pomocą farb stworzonych z zaparzonych herbat.

Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo!