•        ŚWIETLICA  SZKOLNA

6.30-16.30

• DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT - PRZYGODY KOTA FILEMONA

• 16.02.2024 14:56
        • 25 stycznia oraz 15 lutego odbyły się w świetlicy szkolnej zajęcia realizowane w ramach innowacji pedagogicznej.
        • Na zrealizowanych zajęciach dzieci miały możliwość poznania bajki animowanej pt. "Przygody kota Filemona" opowiadającej o dwóch kotach Filemonie - białym rezolutnym kociaku oraz Bonifacym - czarnym, starszym i rozleniwionym, którzy mieszkają w wiejskim domku. Kotom towarzyszą dziadek i babcia, stado kurek, przebiegły lis i masa innych zwierzaków. Serial animowany emitowany był w latach 1977-1918 i wyprodukowany został w studiu SE-MA-FOR.

Dzieci obejrzały wybrane odcinki bajki animowanej, na podstawie której wykonały prace plastyczne - pastelowego Bonifacego, Filemona z futrem z waty, układankę oraz kota z rolek i papieru kolorowego.

Na zajęciach dzieci wzięły również udzał w zabawach logopedycznych i ruchowych, podczas których naśladowały koty. Uczniowie poznali także wiersz pt "Filemon i Bonifacy", który przybliżył im charakter i wygląd poznanych postaci.