•  MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI SERDECZNIE WITA I ZAPRASZA

      •  

        Mały Samorząd tworzą uczniowie klas I- III
        Opiekunowie :
        Andżelika Jończyk
        Edyta Grabusińska

         

    • Dzień Kropki
      • Dzień Kropki

      • 20.09.2023 19:17
      • Międzynarodowy Dzień Kropki
      • Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września.

        Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.

        Jak Międzynarodowy Dzień Kropki świętowany jest w Polsce, w naszej szkole?

        Oprócz zapoznania uczniów z opowiadaniem pt "Kropka" klasa Ib miała również zajęcia grafomotoryczne z kartami pracy, matematyczne zajęcia multimedialne oraz rozmowa na temat opowiadania i talentów. Na koniec uwieczniliśmy naszą pracę sesją zdjęciową.

                       

        Również inne klasy miały ciekawe zajęcia związane z obchodnami tego dnia. Klasa 2 c np.:

           

        Także 3 d świetnie się tego dnia bawiła wraz z wychowawcą Panią Mariolą Dudek. Uczniowie mieli makijaż w kropki a także ubrania w kropki :

                

        Także klasa 3 b podzieliła się z nami swoimi przeżyciami z tego dnia. Jak widać mimo ciężkiej pracy świetnie się bawili:

                 

        Klasa 1d kształtowały kompetencje matematyczne na łamach kart pracy z kropkami. Przebrali się również w kropki. Jak widać na zdjęciach, był to bardzo szczęśliwy dzień.

                    

        Historia Dnia Kropki

        Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”. To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie.

        I z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. To początek drogi Vashti. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić tę pierwszą kropkę.

        Od tamtej pory kropka z opowiadania Petera H. Reynoldsa stała się symbolem kreatywności i inspirowania, a Międzynarodowy Dzień Kropki świętowany jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie.

        W każdym z nas jest talent

        Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. To czas, w którym możemy skupić się na małych i dużych umiejętnościach naszych dzieci. Zwróćmy uwagę na to, że w każdym drzemie jakiś talent. Szkoły są pełne nieśmiałych, niepewnych siebie i zagubionych dzieci.

        Często z ust młodych ludzi słyszymy: Jestem do niczego, nic nie potrafię, niczego nie umiem zrobić dobrze.

        Nie pozwólmy na to, by dzieci w to uwierzyły. Niech Międzynarodowy Dzień Kropki będzie dniem zmiany. Dniem, w którym skupimy się na rzeczach, w których nas uczniowie są dobrzy, a także na tym, by mogli odnaleźć rzeczy, które polubią, których wykonywanie będzie sprawiało im radość.

        Dziękujemy za wspólną naukę przez zabawę i pozdrawiamy.

         

         

      • Wróć do listy artykułów